Turkcell nasıl bir firma?

Turkcell devletin mı?

Türkiye’nin ilk özel GSM operatörü Turkcell‘in hakim ortağı devlet oldu. Yıllardır gergin genel kurullarla, kâr dağıtımındaki sıkıntılarla gündeme gelen şirkette hakim ortak yüzde 26,02’lik payla artık Varlık Fonu.

Turkcell nasıl işe girilir?

Öncelikle www.turkcell.com.tr adresine girilmelidir. Belirtilen adrese girdikten sonra sayfanın en aşağısına inilmelidir. Orada sol alt köşede “Hakkımız” başlığı altında “İnsan Kaynakları” yazılan yere basılmalıdır. Turkcell kariyerim başlığı altında sayfa açılır.

Turkcell kime ait?

Turkcell‘de hakim ortak yüzde 51’lik paya sahip olan Turkcell Holding. Yani Rus ortak Alfa Telekom, İsveçli ortak Sonera ve Türk ortak Çukurova Grubu Şirketleri Turkcell‘i Turkcell Holding üzerinden yönetiyor. Bunun dışında halka açık paylarda hisse sahibi olan Citibank yüzde 7.44 oranında hisseye sahip.

Turkcell sahibi kim 2020?

Türkiye Varlık Fonu Ekim 2020‘de &.2 imtiyazlı hisse ile Turkcell‘in kontrolünü elde etti. IMTIS Holdings ise 334 Miyon Dolar yatırım ile $.8 hisse sahibi olarak en büyük azınlık ortak haline geldi.

Turkcell özel şirket mi?

Temmuz 2000’den bu yana Borsa İstanbul’da ve NYSE’de işlem görmektedir. NYSE’de işlem gören tek Türk şirketidir. Turkcell 1993 yılında anonim şirket olarak kurulmuş, faaliyete 1994 yılında geçmiştir.

Turkcell sahibi kim ve nereli?

Turkcell‘in hisselerinin %26,2’si TVK Bilgi Teknolojileri İletişim Hizmetleri Yat. San. ve Tic. A.Ş’ye, %19.8’i ise Rusya uyruklu iş adamı Mikhail Maratovich Fridman tarafından kurulan LetterOne Holdings S.A’ya ve IMTIS Holdings SARL’ye aittir.

Turkcell’de ne iş yapılır?

Turkcell, Türkiye’de kurulmuş; yerleşik, entegre iletişim ve teknoloji hizmetleri şirketidir. Müşterilerine mobil ve sabit şebekeleri üzerinden ses, data, TV hizmetleri ve katma değerli bireysel ve kurumsal servisler sunmaktadır.

Turkcell müşteri temsilcisine nasıl ulaşırım?

*Müşteri Hizmetlerimize ulaşmak artık Turkcell‘liler için daha da kolay. Cep telefonunuzdan 532’yi tuşlayarak Turkcell‘e ulaşmak sadece 3 rakam. Diğer operatörler ve sabit hatlardan ise 0532 532 0000 ‘yi tuşlayarak Turkcell Müşteri Hizmetleri‘ne ulaşabilirsiniz.

Turkcell kim tarafından kuruldu?

Mehmet Emin Karamehmet
Murat Vargı
Turkcell/Kurucuları

Cukurova Holding ne oldu?

TMSF, Çukurova Holding‘e ait gayrimenkulleri satışa çıkardı. Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Çukurova Holding‘e ait gayrimenkulleri satışa çıkardı. Resmi Gazete’de yayımlanan kararla, Çukurova İzmir Dikili Gayrimenkulleri’nin satışı için ihale 13 Ekim tarihinde gerçekleştirilecek.

Turkcell A.Ş mi?

Temmuz 2000’den bu yana Borsa İstanbul’da ve NYSE’de işlem görmektedir. NYSE’de işlem gören tek Türk şirketidir. Turkcell 1993 yılında anonim şirket olarak kurulmuş, faaliyete 1994 yılında geçmiştir.

Turkcell Grup şirketleri hangileri?

Turkcell Türkiye faaliyet bölümleri Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş., Turkcell Superonline, Turkcell Satış, Turkcell Global Bilgi grup içi faaliyetleri, Turktell, Turkcell Teknoloji, Turkcell Interaktif, Global Tower, Rehberlik Hizmetleri, Turkcell Ödeme ve Turkcell Gayrimenkul şirketlerinin operasyonlarını …

Turkcell Grup kaç ülkede var?

9 ülkede 68,9 milyon müşterimize hizmet veriyoruz!

Turkcell hangi ülkelerde var?

Geçerli ülkeler: ABD, Almanya, Avusturya, Belçika, Beyaz Rusya, Birleşik Krallık (İngiltere, İskoçya, Galler, Kuzey İrlanda), Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Faroe Adaları, Fransa, Hollanda, İrlanda, İtalya, İspanya, Kanada, Kanal Adaları, KKTC, Polonya, Portekiz, Porto Riko, San Marino, Slovenya, …

Turkcell Dağıtım Merkezi ne iş yapar?

Mağazalarımıza gölge müşteri ziyaretleri düzenleyerek, belirlenen hizmet standartları ve bilgi düzeyini kontrol ediyor; Mağazalarımızdan hizmet almış müşterilere ulaşarak da gerçek müşteri memnuniyetini ölçümlüyoruz.