Türkiye raylı sistem araçları Sanayii Anonim Şirketi nereye bağlı?

TÜRASAŞ ne iş yapar?

TÜRASAŞ sahip olduğu teknik alt yapı, bilgi birikimi ve tecrübesiyle her türlü lokomotif, yolcu vagonu, yük vagonu ve raylı sistem araçlarına ait yedek parça üretimi ile demiryolu araçlarının tamir, bakım ve revizyonunu yapmaktadır.

Türkiye raylı sistem araçları Sanayii Anonim Şirketi nerede?

İletişim

Genel Müdürlük
Adres Oğuzlar Mahallesi Ceyhun Atuf Kansu Caddesi No:61/1 Balgat/ Çankaya/ ANKARA/TÜRKİYE
Adres Milli Egemenlik Cad. Mithatpaşa Mah. No:131 54100 Adapazarı / Sakarya / Türkiye
E-Posta [email protected]
Telefon +90 (264) 275 16 60 (10 lines)

TÜVASAŞ Kamu kurumu mu?

Türkiye Vagon Sanayii A.Ş. (TÜVASAŞ), Türkiye’nin önemli ve stratejik kuruluşlarından biri. TCDD’ye bağlı bir kamu kuruluşu statüsünde 1951 yılından bu yana uzun yıllar vagon tamir ve bakım atölyesi olarak hizmet verdi.

TÜRASAŞ ne üretiyor?

Yüksek Hızlı Trenler, Lokomotif, Metro ve Tramvay araçları için her türlü AC-DC Cer Motorları, TÜRASAŞ tarafından üretilmekte ve testleri yapılmaktadır.

Türasaş devletin mi?

Türkiye Raylı Sistem Araçları Sanayii A.Ş., kısaca TÜRASAŞ, 4 Mart 2020 tarihli Resmî Gazete’de yayımlanan 2186 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı gereğince TCDD’nin bağlı ortaklıkları olan TÜLOMSAŞ, TÜDEMSAŞ ve TÜVASAŞ’ın birleştirilmesi ile kurulan Ankara merkezli iktisadi devlet teşekkülüdür.

Türasaş Genel Müdürü kim?

TÜRASAŞ Genel Müdürü Mustafa Metin Yazar Sivas ziyareti kapsamında, Genel Müdür Yardımcıları İrfan İpşir, Mustafa Ersoy ve Sivas Bölge Müdürü Atanur Karadağ ile birlikte Sivas Valisi Salih Ayhan ve Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgini makamında ziyaret ettiler.

Tüdemsaş nereye bağlı?

(TÜDEMSAŞ), 1939 yılında Sivas’ta kurulmuş, esas işi yük vagonu üretimi ve tamiri olan TCDD’ye bağlı bir şirkettir.

Tülomsaş ne oldu?

TÜLOMSAŞ artık yok. Yayınlanan Cumhurbaşkanı kararı ile TÜVASAŞ, TÜLOMSAŞ VE TÜDEMSAŞ birleştirildi, yeni kurulan şirketin ismi Türkiye Raylı Sistem Araçları Sanayii Anonim Şirketi – TÜRASAŞ, merkezi ise Ankara olarak belirlendi.

Tüvasaş Hangi Bakanlığa Bağlı?

Türkiye Vagon Sanayisi A.Ş., veya kısaltmasıyla TÜVASAŞ, Adapazarı merkezli, TCDD’nin bağlı ortaklığında KİT vagon üreticisi anonim şirket. TCDD’nin raylı araçların ve parçalarının imalâtı, onarımı ve bakımından sorumludur.

Tüvasaş Genel Müdürü kim olacak?

TÜVASAŞ, TÜLOMSAŞ ve TÜDEMTAŞ’ın birleşmesiyle oluşturulan TÜRASAŞ’ın Genel Müdürlüğüne ve Yönetim Kurulu Başkanılığına Mustafa Metin Yazar atandı. TCDD’ye bağlı işletmelerden Türkiye Vagon Sanayii A.Ş. ( TÜVASAŞ), Türkiye Lokomotif ve Motor Sanayii A.Ş.

Tülomsaş ne iş yapar?

Ürünler ve Hizmetler. TÜLOMSAŞ, TCDD’nin ihtiyacı olan çeşitli tipte lokomotif, demiryolu bakım araçları, bojili yük vagonları, dizel motorlar, alternatör, cer motorları, çelik ve pik döküm üretimi gerçekleştirmektedir.

Erdal aba kimdir?

Erdal Aba Oldu. TÜVASAŞ’ta bir süredir Pazarlama Dairesi Başkanı olarak görev yapan Dr. Erdal Aba TÜRASAŞ Sakarya Bölge Müdürlüğüne atandı.

Irfan Ipşir kimdir?

2018 yılında metro İstanbul A.Ş. den ayrılarak Demiryolu sektöründe Uzman Danışman olarak görev yapmış olan İrfan İPŞİR 2020 yılında Türkiye Raylı Sistem Araçları Sanayii A.Ş (TÜRASAŞ) Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanmış ve halen bu görevine devam etmektedir. İngilizce bilmektedir.

Tülomsaş devletin mi?

Türkiye Raylı Sistem Araçları Sanayii A.Ş., kısaca TÜRASAŞ, 4 Mart 2020 tarihli Resmî Gazete’de yayımlanan 2186 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı gereğince TCDD’nin bağlı ortaklıkları olan TÜLOMSAŞ, TÜDEMSAŞ ve TÜVASAŞ’ın birleştirilmesi ile kurulan Ankara merkezli iktisadi devlet teşekkülüdür.

Tüdemsaş ne iş yapar?

(TÜDEMSAŞ), 1939 yılında Sivas’ta kurulmuş, esas işi yük vagonu üretimi ve tamiri olan TCDD’ye bağlı bir şirkettir. Sivas şehir merkezinde bulunan TÜDEMSAŞ, içerisinde 4 fabrikasının bulunduğu büyük bir kampüsü vardır; vagon üretim, vagon onarım, talaşlı imalat ve dökümhane.