TÜRSAB cezası ne kadar?

Tursab cezası ne kadar?

Rekabet Kurulu, hac kayıtlarında kontenjan paylaşımı yaparak rekabeti ihlal ettiği gerekçesiyle Türkiye Seyahat Acentaları Birliğine (TÜRSAB) 112 bin 484 lira idari para cezası uygulanmasına karar verdi.

Türsab ceza kesebilir mi?

İşletme belgesi olmadan bu faaliyeti yürüten kişi ve kuruluşlar hakkında hem idari para cezası uygulanmaktadır hem de kaçak seyahat acentalığı nedeniyle TÜRSAB tarafından asliye ceza mahkemesinde haksız rekabet davası açılmaktadır.

Türsab cezası nereye ödenir?

Buna göre 2021 yıllık aidat miktarı 3.735,74 TL’dir. Aidatlarınızı havale, kredi kartı ve www.online.tursab.org.tr den ödeme ekranından ödeyebilirsiniz.

Türsab zorunlu mu?

1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’nun 10’uncu maddesinin (d) bendi gereği, seyahat acentalarının, şubeleri de dahil olmak üzere adres değişikliklerini değişiklik yapılmadan en az on (10) gün önce TÜRSAB‘a bildirme zorunluluğu vardır.

Rehbersiz tur cezası ne kadar?

Rehbersiz tur yapan acentelere 1618 sayılı Kanunun 27. maddeleri gereğince 3898 TL para cezası.

Tursab belgesi ne demek?

Seyahat Acentası İşletme Belgesi, seyahat acentası faaliyeti uygulayabilmek için T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından ticari kuruluşlara verilen resmi bir belgedir.

Turizm 1618 sayılı kanun nedir?

Madde 1- 14/09/1792 tarih ve 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu‘na göre hazırlanan bu Yönetmeliğin amacı; seyahat acentalarının kuruluşunda uygulanacak esaslar ile seyahat acentalığı mesleğini ve hizmetlerini Kanunun belirlediği esaslar doğrultusunda düzenlemektir.

Türsab belgesi ne ise yarar?

Türsab Belgesi İçin Aranan İş Yeri Koşulları Misafirlere çay kahve ikramının yapılabileceği imkanların olması gibi. Bu gibi aranan şartlar gelen özellikle yabancı turistlere güzel intiba bırakılması amacıyladır.

Turizm para cezası nedir?

Turizm amaçlı sportif faaliyet iznine sahip olan işletmenin Kültür ve Turizm Bakanlığınca belirlenen koşullara aykırı faaliyette bulunması halinde 10 bin lira idari para cezası verilecek.

TÜRSAB ne ise yarar?

TÜRSAB‘ın amacı, seyahat acentelığı mesleğinin ve faaliyet alanının temeli olan Türk Turizm sektörünün gelişimine katkıda bulunmaktır. Seyahat acenteları konusunda şikayeti olan tüketiciler TÜRSAB‘a başvurarak çok kısa sürede sonuç alabilmektedir.

TÜRSAB açılımı nedir?

Türkiye Seyahat Acenteları Birliği, kısa adıyla TÜRSAB, 28 Eylül 1972 tarihinde yürürlüğe giren 1618 sayılı kanun ile kurulmuş, seyahat acentelarının kuruluş işlemlerinden itibaren tüm işlemlerinde yetkili kurumdur.

A sınıfı acenta belgesi kaç lira?

Belge teslim alınırken belge bedeli olarak A grubu acenta merkezi için 900.00.TL, her bir şube için 450.00. TL, B grubu acenta merkezi için 750.00. TL., her bir şube için 375.00. TL, C grubu acenta merkezi için 600.00.

TÜRSAB belgesi kimlere verilir?

Şirket Müdürü Seyahat Acentası personeli, (Seyahat Acentaları Yönetmeliğinin 35. maddesinde tanımlanan) Sigortalı çalışanı, (Aylık Prim ve Hizmet Belgesi ibrazı gerekmektedir.) Vekaletname ile yetki verilen kişi olması koşulu ile yapılabilir.”

Rehberler ne kadar maaş alıyor?

Kariyerinde Maaşlar

EN DÜŞÜK ORTALAMA
Tur Rehberi 4.430 11.020

Turizm Rehberliği iş imkanı var mı?

Seyahat firmaları, turizm alanları, havayolları şirketleri, bireysel acenta, dış ticaret yapan firmalar ve tur operatörlüğü gibi iş imkanları bulunmaktadır. Turistik alanlarda, otellerde, Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı alanlarda bulabilir ve tercüme bürolarında da ek yapabilirler.