Tusaga-aktif CORS TR sistemi nedir?

Tusaga-aktif nasıl ve hangi amaçla kurulmuştur?

TUSAGAAKTİF Sistemi, TÜBİTAK’ın proje desteği ile 8 Mayıs 2006 tarihinde başlamış ve Mayıs 2009 tarihinde tamamlanmış bir gerçek zamanlı konumlama bilgisi için sabit GNSS istasyonlarından ve kontrol merkezlerinden oluşan yer merkezli bir konumlama sistemidir.

Tusaga-aktif nedir uygulama alanlarının açıklanması?

TUSAGAAktif Sistemi nedir? … TUSAGAAktif sistemi ile ülkemiz ve KKTC genelinde, her hangi bir yer ve zamanda, yeterli sayıda GNSS uydusu görülebildiği ve iletişim imkânlarının mümkün olduğu yerlerde, birkaç saniye içerisinde, santimetre doğruluğunda, gerçek zamanlı harita ve konum bilgisi elde edilebilmektedir.

Tusaga-aktif Nasıl Kullanılır?

Kullanıcılar web portalına kayıt olup GNSS alıcılarını ekledikten sonra, TUSAGAAktif Sisteminde kullanacağı GNSS alıcıları için; “Yeni Sipariş” sekmesinden kullanacağı zaman dilimine (Aylık veya Yıllık) göre siparişini ve ödemesini tamamlayarak kullanıcı adı ve şifrelerini edinebilirler.

Tusaga açılımı nedir?

Türkiye Ulusal Sabit GNSS İstasyonları Ağı –Aktif (TUSAGA-Aktif) Sistemi.

CORS hangi koordinat sistemini kullanıyor?

Kullanımı CORS teknolojisi daha çok harita ölçüm cihazlarında kullanılmaktadır. GNSS / GPS yapılı cihazlarda yaygın olarak kullanılan bu teknoloji; GNSS teknolojisini kullanan cihazların almış oldukları koordinat bilgilerini GSM altyapısını kullanarak internet üzerinden CORS sabit istasyonlarına bağlanır.

DGPS sistemi nedir?

Ayrımsal Küresel Konumlama Sistemi (DGPSDifferential GPS) en iyi uygulamaların durumunda yaklaşık 10 cm 15 metrelik Nominal GPS doğruluğu, gelişmiş konum doğruluğu sağlayan Küresel Konumlama Sistemi‘nin bir donanımdır.

30 sn Rinex nedir?

30 Sn. RINEX hizmeti ile Koordinat ve Hız bilgileri kullanıcılara ücretsiz olarak sunulmaktadır. 1 Sn. RINEX verileri üniversiteler ile kamu kurum ve kuruluşlarına %75 indirimli sağlanmaktadır.

Rinex veri formatı nedir?

Alıcı Bağımsız Değişim Biçimi (RINEX – Receiver Independent Exchange Format) ham uydu navigasyon sistemi verileri için bir veri değişim biçimidir.

Tusaga-aktif abonelik ücreti ne kadar?

TUSAGA-Aktif Sistemi ile Sunulan Ürün ve Bedelleri

ÜRÜN ÜCRET (KDV DAHİL)
30sn Rinex 0,00 TL
Cihaz Abonelik 150,00 TL
RTK (1 Ay) 125,00 TL
RTK (2 Ay) 250,00 TL

CORS sistemi nedir?

CORS Ağları, Gerçek Zamanlı Ulusal Sabit GNSS Ağları veya Sürekli Çalışan Referans İstasyonları (İngilizce: Continuously Operating Reference Stations (CORS)), genellikle internet üzerinden gerçek zamanlı düzeltme verileri sağlayan küresel konumlandırma ağıdır.

CORS hatası nedir?

No ‘Access-Control-Allow-Origin’ header is present on the requested resource. Origin http://www.example.com is therefore not allowed access. Bu hatayı hemen stackoverflow’da incelediğimizde, tarayıcının güvenlik kaynaklı nedenlerden dolayı ilgili isteği engellediğini görebiliyoruz.

Dgps açılımı nedir?

Ayrımsal Küresel Konumlama Sistemi (DGPSDifferential GPS) en iyi uygulamaların durumunda yaklaşık 10 cm 15 metrelik Nominal GPS doğruluğu, gelişmiş konum doğruluğu sağlayan Küresel Konumlama Sistemi’nin bir donanımdır.

Jeodezide EPOK nedir?

örneğin türkiyede 2005 yılı baz alınır. ölçülen koordinatlara hız x zaman formülü ile hesaplanan farklar eklenir ya da çıkarılır ve koordinatlar 2005 yılındaki değerlerine getirilerek ortak bir t zamanı belirlenmiş olur. işte bu t zamanına haritacılıkta (jeodezide) epok denir.

CORS ölçüm cihazı nedir?

CORS Ağları, Gerçek Zamanlı Ulusal Sabit GNSS Ağları veya Sürekli Çalışan Referans İstasyonları (İngilizce: Continuously Operating Reference Stations (CORS)), genellikle internet üzerinden gerçek zamanlı düzeltme verileri sağlayan küresel konumlandırma ağıdır.

Rinex dosyası nedir?

RINEX, bir alıcı tarafından oluşturulan önlemlerin yönetim ve atılmasına izin veren standart biçimidir, yanı sıra uygulamaların çok sayıda kendi çevrimdışı işlem olarak ne olursa olsun alıcı ve bilgisayar uygulama üreticisi olmaktadır.