Uçuş kodu ne demek?

Uçuş kodu nerede yazıyor?

Kod, mobil biniş kartınızın sağ alt tarafında, dijital seyahat belgenizin ise orta bölümünün aşağısında “rezervasyon” bilgisi olarak yazar.

Uçuş numarası nedir Türk Hava Yolları?

Türk Hava Yolları‘nın uçuş numarası (TK) biniş kartı üzerinde yazılıdır. Havaalanındaki bilgi panosunda yer alan göstergeler hem NH uçuş numarası hem de TK uçuş numarasıyla veya yalnızca TK uçuş numarasıyla verilir.

THY uçuş numarası nerede yazar?

Seferlerimize ait uçuş numaraları TK kodunun yanında yer alan 4 haneli numaralardır.

Uçakta parkur ne demek?

Uçuş Parkuru: Her bir uçuş için ayrı ayrı satırda parkurlardır. İletişim Bilgisi: İletişim bilgisi, genelde telefon numarası olmaktadır.

PNR kodu bilet yerine geçer mi?

PNR kodu, biletinizin rezervasyon numarasıdır. Rakamlardan ya da harflerden oluşur. Bu numara ile biletinizin çıktısını alabilir, değişim ve iptal işlemlerinizi yapabilirsiniz. Kısaca bilet bilgilerinize ulaşabilmek için en kolay yoldur.

PNR kodu ne zaman gelir?

Genel olarak bakıldığında PNR koduna rezervasyon numarası da diyebiliriz. PNR kodu internet üzerinden uçak bileti alındığı zaman yolcuların cep telefonlarına veya e mail adreslerine gönderilmektedir. Eğer yolcular basılı bilet almışlar ise biletlerin üzerinde de PNR kodu bulunmaktadır.

Uçak bileti barkod nasıl alınır?

Mobil biniş kartı (barkod) hem web sitesi hem de mobil platformlardan yapılan check-in işlemlerinde temin edilebilir. · Web üzerinden www.flypgs.com veya cep telefonlarından mobile.flypgs.com mobil sitesi veya Pegasus’un i-Phone, Android ve i-Pad uygulamaları üzerinden check-in işlemine başlanır.

Pegasus uçuş numarasi nedir?

0888 228 12 12 numaralı çağrı merkezimizi arayarak uçuş bilgileriniz hakkında bilgi alabilirsiniz.

Uçuş sınıfı ne demek?

Genel olarak Uçuş sınıfları ikiye ayrılmaktadır: Bu sınıflar Business Class ve Ekonomi Sınıfı‘dır. Havayolu şirketleri bu iki kategori arasına bazı farklı kategoriler de koyabilmektedirler. Bu nedenle her havayolunun farklı uçuş sınıflandırmaları olabilmektedir.

Uçuş numarası ne demektir?

TK, Türk Hava Yolları’nın uçuş kodudur. Türk Hava Yolları’nın eski adı Türk Kuşu’dur. Bu nedenle THY uçaklarının uçuş numaraları TK ile başlar.

E bilet numaramı nasıl öğrenebilirim?

Bu kodu online bilet satın alımı sonrasında tarafınıza gelecek e-mail ve SMS mesajında ve basılı biletinizin üzerinde bulabilirsiniz.

Parkur ne işe yarar?

Ekstrem sporlardan biri olan parkurda amaç, insan vücudunun yeteneklerini en verimli şekilde kullanarak engelleri aşmak ve bir yerden diğerine geçmektir.

Parkur Sporu nedir?

Parkour, bir noktadan başka bir noktaya insan vücudunun yeteneklerini en verimli şekilde kullanıp, sınırlarını da zorlayarak, hızlı ve etkili biçimde hareket etmesini hedefleyen bir beden eğitimi türü ve yaşam tarzıdır, erkek sporcularına Traceur kadınlara ise Traceuse denir, “iz bırakan” manasına gelir.

Otobus bileti PNR kodu nedir?

Açılımı Passenger Name Record olan PNR‘in Türkçesi ise Yolcu İsim Kaydı. İnternetten aldığınız elektronik bir bilet için size verilen harf ve rakamlardan oluşan bu kod, aynı zamanda rezervasyon numarası olarak da adlandırılan bir kavram.

Bilet numarası nedir?

Bilet numarası, bilet üzerinde en alt satırın ortasında, havayolu seri numarasının yanında yer alır. Bilet numarası 13 rakamdan oluşur ve Türk Hava Yolları’na ait bilet numaraları 235 ile başlar.