Via neyin kısaltması?

Via ne anlama gelir?

İngilizce bir kelime olan “via” Türkçe’de; İsim olarak kullanıldığında; “yol”, Edat olarak kullanıldığında; “üzerinden, yolu ile” anlamına gelmektedir.

Via nerelerde kullanılır?

Via, İngilizce bir kelimedir. Ve Türkçe’ye ‘aracılığıyla’ olarak çevrilebilir. Via aynı zamanda bazı çeviri araçlarında ‘üzerinden’, ‘yolu ile’ veya ‘yol’ olarak gösterilmektedir.

St kısaltması nedir ingilizce?

ST kısaltması da bu terimler arasında “streak” kelimesinin kısaltması olarak yer alıyor. Streak kelimesi Snapchat ile ortaya çıkmıştır ve zamanla Instagram için de kullanılmaya başlamıştır. 3 gün art arda süren karşılıklı etkileşimi anlatmak üzere kullanılan bu ifade, snap streak olarak da adlandırılmaktadır.

Ingilizce attn ne demek?

attn (attention) ünl. dikkat!

Instada w ne demek?

with’in kısaltmasıdır. bana her zaman garip gelen ve kullanmayı düşünmediğimdir. jim morrison şiirlerinde çok kullanır bunu with yerine. ayrıca and de yazmaz, & yazar. “with” yazmak çok zoruma gidiyor diyen ecnebi hıyarlarının kullandığı kısaltma. sanki sürekli with diyorlar da bi de kısaltıyor dalyaraklar…

Alabanda nedir ne demek?

Bir çok gemi dümen komutları vardır. Genel ve sıklıkla kullanılan bir gemi dümen komutu da alabanda komutudur. İskele alabanda sözü de dümeni sola doğru tam bir şekilde sonuna kadar çevirmektir. Sancak alabanda ise gemi dümenini sağa doğru sonuna kadar çevirmektir.

CR vermek ne demek?

CR vermek ne demek Sosyal Medya? CR vermek, bu durumun önüne geçmek için kullanılan bir ifadedir. Tiktok CR vermek, credit vermek anlamına gelir.Videoların açıklama kısmına “CR: video sahibinin adı” yazarsanız videonun gerçek sahibi belli etmiş olursunuz. Böylece sizin videonuz şikayet edilmekten kurtulur.

St neyin kısaltması snapchat?

Snapchatte st kelimesinin anlamı streakdır. Streak da tıpkı snapchat gibi İngilizce kelimedir.

Tıp dilinde st ne demek?

ST yükselmesi (ST elevasyonu), Elektrokardiyogramda (EKG) ST segmentinin taban çizgiye göre anormal derecede yüksek olduğu bir bulguyu ifade eder. ST segmenti ventriküler depolarizasyon ve repolarizasyon arasındaki mesafeyi gösterir.

Spelling turkce ne demek?

İsim yazım, imlâ.

Count on ne demek?

count on {fiil} saymak için {fi.}

Instagram hikayelerinde w ne demek?

with‘in kısaltmasıdır. bana her zaman garip gelen ve kullanmayı düşünmediğimdir.

W ismi nedir?

wolfram elementinin diğer adı. kısaltması w.

Denizcilikte alabanda ne demek?

Alabanda kelimesinin anlamı; gemiyi sola veya sağa tamamen, sonuna kadar çevirecek bir geminin dümeninin konumu, genellikle komut olarak alabanda edilir. Geminin tam olarak sağ veya sol yöne doğru tam bir şekilde çevrilmesidir.

Tornistan yapmak ne demek?

Tornistan, bir deniz taşıtının geri geri giderek dönüş yapması. Türkçeye en geç 19. yüzyılda İngilizce turn astern (geriye doğru dönüş) kavramından geçmiştir. Genellikle acil durumlarda kullanılan ve küçük bir çapta çabucak dönme sağlayan bir manevradır.