Yavuz Sultan Selim kaç para?

Yavuz Sultan Selim Köprüsü geçiş ücreti ne kadar 2022?

Köprü Geçiş Ücretleri 2022

Araç Tipi 15 Temmuz Şehitler Köprüsü /Fatih Sultan Mehmet Köprüsü Yavuz Sultan Selim Köprüsü
Otomobil 8,25 TL 19 TL
Hafif Ticari Araç 10,75 TL 25 TL
3 Akslı Her Türlü Araçlar 23,25 TL 46,5 TL
4 ve 5 Akslı Her Türlü Araçlar 46 TL 118,5 TL

•28 Oca 2022

Üçüncü köprü geçiş ücreti ne kadar?

2022 yılından itibaren Yavuz Sultan Selim Köprüsünden geçiş ücreti her iki taraftan da alınmaktadır. Bu durumda gidiş geliş toplam ücreti otomobiller için 38 TL, hafif ticari araçlar için 50 TL, motosikletler için 26 TL olmuştur.

3 köprü geçiş ücreti tek yön mü?

Yavuz Sultan Selim Köprüsü (3. Sürücüler köprüden her geçişlerinde ödeme yapmak zorundadırlar. Yavuz Sultan Selim Köprüsü‘nden geçerken 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü‘ndeki gibi yalnızca tek yönlü geçiş ücreti alınmamaktadır.

Kuzey Marmara otoyolu geçiş ücreti ne kadar?

Türkiye’nin tüm köprü ve otoyol geçiş ücretlerini çıkış ve varış noktası ve araç türüne göre öğrenmek için Karayolları Genel Müdürlüğü KGM Otoyol ve Köprü Geçiş Ücretleri sayfasını tıklayın….Otoyol Geçiş Ücretleri 2022.

Otoyol Giriş-Çıkış Bölge Geçiş Ücreti (Otomobil)
Kuzey Marmara Avrupa Otoyolu Kınalı-Fatih 39,00 TL

Kuzey Otoyolu kaç para?

Avrupa’dan Anadolu’ya geçen ağır vasıta araçların İstanbul şehir içine girmeden transit geçmesini sağlayacak Kuzey Marmara Otoyolu‘nun geçiş ücreti araçtan araca ve gişeden gişeye farklılık gösteriyor. Örneğin, Karasu gişesinden otoyola giren otomobil, Kurnaköy-2 gişesinden çıktığı zaman 61 TL ödüyor.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü devlete ne zaman geçecek?

Yavuz Sultan Selim (YSS) Köprüsü‘nün de dâhil olduğu Kuzey Marmara Otoyolu’nun işletme süresi 7 yıl 8 ay. 2016 yılında hizmete açılan Otoyolun tamamen kamuya devri 2 Ağustos 2024’te gerçekleşecek.

3 köprü geçiş ücreti nasıl ödenir?

Gişesiz Otomatik Geçiş sistemini, OGS ve HGS ile kullanabilirsiniz. Gişeli Geçiş sisteminde ise OGS ve HGS kullanımının yanında Nakit / Banka Kartı / Kredi Kartı ile ödeme yapabilirsiniz. OGS ve HGS etiketiniz yok ise Nakit / Banka Kartı / Kredi Kartı ile ödeme yapabilmek için bilet almayı unutmayınız.

Köprü geçiş ücreti hangi yönde alınıyor 2021?

”İKİ YÖNLÜ OLARAK DEĞİŞTİRİLMİŞTİR” Boğaz Köprülerinde tek yön otomobil geçiş ücreti 8,25 TL olarak belirlenmiştir” denildi. 2022 yılı itibariyle, araç sahipleri geçiş ücreti tek yön yerine çift yönlü olacak ve araç sahipleri toplam 16.50 lira ödeyecek.

Köprü geçiş ücreti tek taraflı mı?

”İKİ YÖNLÜ OLARAK DEĞİŞTİRİLMİŞTİR” Boğaz Köprülerinde tek yön otomobil geçiş ücreti 8,25 TL olarak belirlenmiştir” denildi. 2022 yılı itibariyle, araç sahipleri geçiş ücreti tek yön yerine çift yönlü olacak ve araç sahipleri toplam 16.50 lira ödeyecek.

Boğaz Köprüsü geçiş ücreti gidiş dönüş mü?

Açıklamanın devamında ise şunlar yer alıyor: “Boğaz Köprülerinde tek yön otomobil geçiş ücreti 8,25 TL olarak belirlenmiştir. Avrasya Tüneli’nde ise otomobil geçiş ücreti 05:00 24:00 saatleri arasında tek yönde 53 TL, 00:00 – 05:00 saatleri arasında yüzde 50 indirimli olarak 26,50 TL olarak belirlenmiştir.”

Kuzey Marmara otoyolu nereden başlıyor nerede bitiyor?

GÜZERGAH BİLGİLERİ Kuzey Marmara Otoyolu‘nun trafiğe açık güzergahı İstanbul’un Avrupa yakasında Silivri ilçesi Kınalı kavşağından başlayarak, İstanbul Havalimanı bağlantı yolları da dahil olmak üzere, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ne bağlanan Eyüp ilçesi Odayeri semtinde sona ermektedir.

Kuzey Marmara Otoyolu ücreti nasıl ödenir?

OGS/HGS etiketiniz bulunmuyorsa, girişte Nakit gişelerinden bilet alıp, çıkış gişelerinde biletinizi gişe görevlisine vererek sistem tarafından hesaplanan ücreti Kredi Kartı/Banka Kartı/Nakit olarak ödeyebilirsiniz.

Kuzey Marmara Otoyolu ücreti nereye ödenir?

Otoyolumuzun gişeli bölgelerinde, kullandığınız mesafeye göre ücretinizi Kredi Kartınızla, Banka Kartınızla ya da Nakit olarak çıkış gişesinde ödeyebilirsiniz.

Yavuz Sultan Köprüsü kaç yıl işletilecek?

“Yap, işlet, devret’ modeli ile gerçekleştirilecek projenin işletmesi, yatırım süresi dahil olmak üzere, 10 yıl 2 ay 20 günlük süre ile ICA tarafından üstlenilecek.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü yap işlet devret kaç yıl?

Köprü temeli 29 Mayıs 2013’de atıldı. 10 yıl 3 ay ekleyelim üzerine (10 gün bizden): 2023/29 Mayıs 10 yıl eder +3 ay daha eklediğimizde 2023/29 Ağustos tarihinde köprü artık devletin olması gerekiyor.