Yelda ne demek anlamı?

Yelda ibranice ne demek?

ibranice kız çocuğu anlamına gelen sözcük.

Yelda ismi caiz mi?

Yelda isminin kullanılması islami açıdan caizdir ve kullanılmasında bir sakınca yoktur.

Yelda ismi nereden gelir?

Yelda ismi Farsça kökenli bir isimdir. Türkiye’de 7313 kişi tarafından yoğun olarak kullanılmaktadır.

Yeliz ismi ne anlama gelir?

Yeliz ismi aydınlık, güzel ve havadar anlamlarına gelmektedir.

Melda ismi ne anlama gelir?

Melda “Çok genç, körpe.” anlamına gelmektedir. Kökeni Arapça’dır.

Yelda isminde kaç kişi var?

Yelda ismi Türkiye’de kaç kişide var? Türkiye’de Aralık 2018 itibariyle tam olarak 7.274 tane Yelda ismini kullanan insan bulunuyor. Tüm isimler içinde 584 sırada. Yani Türkiye’de her 2,945 kişiden biri Yelda.

Münecci olmak ne demek?

Münnecim kelimesi halk arasında geleceği gören ve gelecek konusunu tahmin eden şeklinde bilinir. Ancak müneccim olduğu düşünülen kişilerin bunu nasıl ve ne şekilde yaptığı pek fazla bilmez. Genelde yıldızlar üzerinden onların durumu ve devinimlerini ele almak suretiyle farklı anlamlar çıkarılarak gerçekleşir.

Yeliz ismi caiz mi?

Yeliz isminin kullanılması islami açıdan caizdir ve kullanılmasında bir sakınca yoktur.

Yeliz ismi Kuran’da geçiyor mu?

Yeliz ismi Kur’an-ı Kerim’de bulunmamaktadır.

Melda ismi hangi dilde?

İşte merak edilen bilgiler. Melda Arapça kökenli bir isimdir. Kız çocukları için hitap eden farklı anlamları olmasının yanı sıra, okunuş açısından yumuşak ve naif bir etki yaratır.

Nilda ismi ne anlama gelir?

Almanca kökenli bir isim olarak öne çıkan Nilda, son zamanlarda kız çocukları için beğeni toplayan adlardan biridir. Özellikle sunduğu anlam ile beraber oldukça hoş bir etki yaratıyor. Almanca üzerinden çeviri ile beraber Türkçedeki anlamı, ‘zırh, koruma’ şeklinde güçlü bir karşılık veriyor.

Ceren ismi ne anlama gelir?

Ceren isminin anlamı, ‘Ceylan’ olmaktadır. Ceylan anlamı ile TDK Sözlüğünde de bu bilgiye yer verilirken diğer anlamları ise; Naif, Zarif, Toprak küp ve Ceylan ahu anlamları olarak diğer kaynaklarda yer almaktadır. Kur’an-ı Kerim’de Ceren ismi geçmemektedir.

Yaren ne anlama gelir?

Kökeni Farsça olmakla birlikte çoğunlukla kız çocuklarına isim koyarken kullanılsa da zaman zaman erkek çocuklarının isimleri için de tercih edilmektedir. Yaren ismi Kuran’da geçmiyor ve Türkçede yakın dost, arkadaş anlamında bilinmektedir. Yaren ismi Kuran’da geçmese de, yaygın olarak kullanılmaktadır.

Münecci ne demek kisaca?

Müneccim kelimesi TDK’ya göre, ‘Yıldızların durumundan ve devinimlerinden anlam çıkarmak suretiyle, falcılık yapan kişi’ olarak ifade edilmektedir. Aynı zamanda yıldız falcısı olarak da söylenebilir.

Müptezel olmak ne demek?

Saygınlığını yitirmiş, bayağılaşmış. 2. Çokluğu dolayısıyla değerini yitiren, değersiz.