Yemek Sepeti firması kimin?

Yemek sepetinin kurucusu kim?

Nevzat Aydın
Cem NufusiMelih OdemisGokhan Akan
Yemeksepeti/Kurucuları

Yemek Sepeti kim satın aldı?

2001’de henüz üniversiteden yeni mezun olan Nevzat Aydın, Melih Ödemiş, Gökhan Akan ve Cem Nufusi tarafından kurulan Yemeksepeti, 2015 yılında dünyanın en büyük online yemek sipariş platformu Delivery Hero tarafından 589 milyon dolar toplam değerleme üzerinden satın alınmıştı.

Yemeksepeti sahibi Nevzat Aydın nereli?

Nevzat Aydın, 1976 yılında İstanbul’da doğmuştur. Annesi öğretmen, babası Noter’dir. Bursa Anadolu Lisesi’ni bitirdi. Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden 1999 yılında mezun olduktan sonra Amerika Birleşik Devletleri’ne giderek Silikon Vadisi’ndeki University of San Francisco’da MBA eğitimi aldı.

Yemeksepeti Kurucusu nereli?

Nevzat Aydın, (d. 8 Mart 1976, İstanbul) Türk girişimci, melek yatırımcı ve mentor. Aydın, Türkiye’nin en büyük çevrimiçi yemek siparişi portalı Yemeksepeti.com’un kurucu ortağı ve eski CEO’sudur.

Yemeksepeti ne zaman kuruldu?

2001Yemeksepeti / Kuruluş

Nevzat Aydın Trabzon kimdir?

Nevzat Aydın, 1976 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Aydın‘ın annesi öğretmen, babası ise Noter’di. Lise eğitimini Bursa Anadolu Lisesi’nde tamamlayan Aydın, üniversite eğitimini bilgisayar mühendisliği alanında almaya karar verdi. Bu amaçla girdiği Boğaziçi Üniversitesi’nden 1999 yılında mezun oldu.

Nevzat Aydın yemek sepetini sattı mı?

2001 yılında kurduğu ve Türkiye’nin ilk garaj şirketlerinden biri olan Yemek Sepeti’ni Delivery Hero’ya 589 milyon dolara (1 milyar 596 milyon TL) satan CEO Nevzat Aydın, bu satış ile Türkiye tarihinin en büyük internet satın alımına da imza attı.

Yemeksepeti ne kadar satıldı?

Ancak Yemeksepeti‘nin tüm dünyadaki bilinirliğini artıran elbette şirketin 2015 yılında, o dönemin Türkiye’deki en yüksek değerlemesiyle 589 milyon dolar değerlemeyle Delivery Hero tarafından satın alınmasıyla gerçekleşti.

Nevzat Aydın Ordulu mu?

Nevzat Aydın on Twitter: “Baba tarafından Fatsa, Ordu‘luyum. Umarım Orduspor tekrar SüperLig’e döner ve kalıcı olur.

Nevzat Aydın yemek sepetini ne kadara sattı?

2001 yılında kurduğu ve Türkiye’nin ilk garaj şirketlerinden biri olan Yemek Sepeti’ni Delivery Hero’ya 589 milyon dolara (1 milyar 596 milyon TL) satan CEO Nevzat Aydın, bu satış ile Türkiye tarihinin en büyük internet satın alımına da imza attı.

Yemeksepeti kaç yıldır var?

21 yıl (2001)Yemeksepeti / Yaş

Yemeksepeti neden kuruldu?

26 restoranla işe başlayan Yemeksepeti, interneti olmayan restoranlara sipariş bilgisini faksla geçiyordu. Ofiste her sipariş geldiğinde sistem telefon ziline benzer bir ses çıkarıyordu ve 5 kişilik ekip heyecanla bu sesi duymak istiyordu. Nisan 2001: Günde 40-45 sipariş alıyor.

Nevzat Aydın eşi kimdir?

Melis PekandNevzat Aydın / Eşi (e. 2011–2017)

Mert Baki kimdir?

Yemeksepeti’nde CEO’luk görevine getirilen Mert Baki, Galatasaray Lisesi’nden mezun oldu. Ardından İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Elektrik Mühendisliği Bölümü’nde okuyan Mert Baki, yüksek lisansını Sabancı Üniversitesi MBA’da tamamladı.

Yemek sepetini kaça sattı?

2015 yılında Almanya merkezli global online yemek sipariş platformu Delivery Hero tarafından 589 milyon dolar (1 milyar 596 milyon lira) karşılığında satın alındı.