Yemeksepeti kaç paraya kuruldu?

Yemeksepeti nin sahibi nereli?

Nevzat Aydın, 1976 yılında İstanbul’da doğmuştur. Annesi öğretmen, babası Noter’dir. Bursa Anadolu Lisesi’ni bitirdi. Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden 1999 yılında mezun olduktan sonra Amerika Birleşik Devletleri’ne giderek Silikon Vadisi’ndeki University of San Francisco’da MBA eğitimi aldı.

Yemeksepeti kac yilinda kuruldu?

2001Yemeksepeti / Kuruluş

Yemeksepeti Nevzat Aydın kaça sattı?

2001 yılında kurduğu ve Türkiye’nin ilk garaj şirketlerinden biri olan Yemek Sepeti‘ni Delivery Hero’ya 589 milyon dolara (1 milyar 596 milyon TL) satan CEO Nevzat Aydın, bu satış ile Türkiye tarihinin en büyük internet satın alımına da imza attı.

Yemeksepeti nasıl başarılı oldu?

2001 Ocak ayında açılan Yemeksepeti.com sitesi ile Nevzat Aydın daha 24 yaşında iken ilk aksiyonu almış bulundu. 2 ortağı ile birlikte toplam 150 bin dolar harcayarak siteyi kuran Aydın, Türkiye’de internetin yaygınlaşması sürecini değerlendirmeye devam etti.

Yemek Sepeti kime ait?

Delivery HeroYemeksepeti / Üst kuruluşu

Yemek Sepeti kime kaça satıldı?

2015 yılında Almanya merkezli global online yemek sipariş platformu Delivery Hero tarafından 589 milyon dolar (1 milyar 596 milyon lira) karşılığında satın alındı.

Yemek sepetini kim kurmuştur?

Nevzat Aydın
Cem NufusiMelih OdemisGokhan Akan
Yemeksepeti/Kurucuları

Yemeksepeti nin sahibi kim?

Delivery HeroYemeksepeti / Üst kuruluşu

Yemeksepeti ne kadar satıldı?

Ancak Yemeksepeti‘nin tüm dünyadaki bilinirliğini artıran elbette şirketin 2015 yılında, o dönemin Türkiye’deki en yüksek değerlemesiyle 589 milyon dolar değerlemeyle Delivery Hero tarafından satın alınmasıyla gerçekleşti.

Yemeksepeti battı mı?

YEMEK SEPETİ‘Nİ SATTI SAADETİ BİTTİ Kurucusu olduğu ve halen CEO’luğuna devam ettiği Yemeksepeti‘ni iki yıl önce 589 milyon dolara Delivery Hero’ya satan Nevzat Aydın’a, bu para maalesef saadet getirmedi.

Yemeksepeti ne kadar kazanıyor?

Yemeksepeti‘nin sahibi olan Delivery Hero, 2017 finansal sonuçlarını açıkladı. Delivery Hero’nun paylaştığı verilere göre, Yemeksepeti‘nin 2017 geliri 49,4 milyon Euro oldu. Girişimin 2016 geliri ise 39,8 milyon Euro seviyesindeydi. Yani, yüzde 24’lük bir büyüme söz konusu.

Mert Baki kimdir?

Yemeksepeti’nde CEO’luk görevine getirilen Mert Baki, Galatasaray Lisesi’nden mezun oldu. Ardından İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Elektrik Mühendisliği Bölümü’nde okuyan Mert Baki, yüksek lisansını Sabancı Üniversitesi MBA’da tamamladı.

Yemeksepeti kim satın aldı?

2001’de henüz üniversiteden yeni mezun olan Nevzat Aydın, Melih Ödemiş, Gökhan Akan ve Cem Nufusi tarafından kurulan Yemeksepeti, 2015 yılında dünyanın en büyük online yemek sipariş platformu Delivery Hero tarafından 589 milyon dolar toplam değerleme üzerinden satın alınmıştı.

Delivery Hero kim?

Delivery Hero‘nun 2016 yılının ilk üç çeyreğinde aldığı sipariş sayısı 127 milyona ulaşmıştır. Delivery Hero Kurucusu ve CEO’su Niklas Östberg, on yıldan uzun süredir internet alanında faaliyet göstermektedir.

Nevzat Aydın yemek sepetini nasıl kurdu?

Yemeksepeti 2000 yılında Nevzat Aydın, Melih Ödemiş Gökhan Akan ve Cem Nufusi tarafından kuruldu. İlk kez 2004 yılında günde 1000 sipariş aldı. Bu rakamın 10.000’e çıktığı 2008 yılında, European Founders Fund’dan ilk yatırımını aldı.