Yeni üniversite açılacak mı?

Üniversiteye yeni başlayacaklar ne zaman başlayacak?

Üniversitelerde eğitim döneminin başlayacağı tarih geçtiğimiz haftalarda Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından duyurulmuştu. ÜNİVERSİTELER NE ZAMAN AÇILACAK? Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Üniversitelerin 2021-2022 eğitim öğretim yılı akademik takvimi 13 Eylül itibarıyla başlayacaktır.”

2021-2022 üniversiteler yüz yüze mi?

YÖK ve Sağlık Bakanlığı kararına göre yükseköğretim kurumları örgün programlarda harmanlanmış (hibrit) eğitim modeli de kullanılabilecek. 20212022 eğitim ve öğretim yılında sınavlar, yüz yüze yapılacak.

2021 Üniler açılacak mı?

Üniversiteler, 13 Eylül 2021 tarihinde açılacak. Her üniversitenin akademik takvimi farklılık gösterdiği için, üniversitelerin açılma tarihi de değişiklik gösterebilir. Hatırlanacağı gibi, Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2021-2022 eğitim öğretim döneminin yüz yüze olacağını bildirmişti.

Yeni açılan üniversiteler hangileri?

Yeni Açılan Üniversiteler

  • Ada Kent Üniversitesi. KKTC KKTC Üniversitesi.
  • Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi. …
  • Akdeniz Karpaz Üniversitesi. …
  • Anka Teknoloji Üniversitesi. …
  • Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi. …
  • Ankara Medipol Universitesi. …
  • Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi. …
  • Eskişehir Teknik Üniversitesi.

2021-2022 öğretim yılı üniversiteler ne zaman açılacak?

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Üniversitelerin 20212022 eğitim öğretim yılı akademik takvimi 13 Eylül itibarıyla başlayacaktır.” sözleriyle üniversitelerin açılacağını bildirdi.

Üniversiteler yüz yüze eğitim olacak mı?

Üniversitelerde 1,5 yıldır öğrencilerin uzaktan eğitim yoluyla derslerine devam ettiklerini dile getiren Özvar, şöyle devam etti: “Bu süreç gerçekten kolay olmayan bir süreçti. … Şimdi 2021-2022 akademik yılında bütün üniversitelerimizde aldığımız karara göre eğitim ve öğretim yüz yüze yapılacaktır.

YÖK Uniler acilacak mi?

Cumhurbaşkanı Erdoğan üniversitelerin 2021-2022 eğitim öğretim yılı akademik takvimi 13 Eylül itibarıyla başlayacağını duyurdu. YÖK, salgını seyrine göre üniversitelerde program bazında yüz yüze ve çevrim içi öğretim yapılabileceğini açıkladı. YÖK bu konuda inisiyatifi üniversitelere bıraktığını belirtti.

Üniversiteler uzaktan eğitim devam edecek mı?

Üniversite senatosu 29 Aralık 2021 tarihinden itibaren 9 Ocak 2022 tarihine kadar uzaktan (online) eğitim kararı aldı. Uygulamalı derslerin fiziki ya da uzaktan (online) yapılmasıyla ilgili olarak Fakülte ve Müdürlükler ayrıca karar alacak, kararları zaman yitirmeksizin duyuracak” açıklamasını yaptı.

Üniversiteler ne zaman açiliyor 2022?

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Üniversitelerin 2021-2022 eğitim öğretim yılı akademik takvimi 13 Eylül itibarıyla başlayacaktır.” sözleriyle üniversitelerin açılacağını bildirdi.

Üniversitelere kayıt ne zaman 2021?

YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 6-10 Eylül 2021‘de, elektronik kayıtlar ise 4-8 Eylül 2021‘de yapılabilecek.

Üniversiteler ne zaman yüz yüze açılacak?

ÜNİVERSİTELER NE ZAMAN AÇILIYOR? Üniversiteler 2021-2022 eğitim döneminin güz yarı yılına 13 Eylül’de yüz yüze başlayacak. Ancak her üniversitenin ders başı tarihi farklılık gösterebilecek.

Üniversiteler yüz yüze mi?

Üniversite senatosu 29 Aralık 2021 tarihinden itibaren 9 Ocak 2022 tarihine kadar uzaktan (online) eğitim kararı aldı. Uygulamalı derslerin fiziki ya da uzaktan (online) yapılmasıyla ilgili olarak Fakülte ve Müdürlükler ayrıca karar alacak, kararları zaman yitirmeksizin duyuracak” şeklinde açıklama yaptı.

Üniversiteler kesin açılacak mı?

Üniversitelerde eğitim döneminin başlayacağı tarih geçtiğimiz haftalarda Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından duyurulmuştu. ÜNİVERSİTELER NE ZAMAN AÇILACAK? Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Üniversitelerin 2021-2022 eğitim öğretim yılı akademik takvimi 13 Eylül itibarıyla başlayacaktır.”

Üniversitelerde yüz yüze eğitim olacak mı?

Nitekim geçtiğimiz 1,5 yıl boyunca Kovid-19 salgını nedeniyle eğitimi bütünüyle uzaktan öğretim usulüyle yapmaya çalıştık ve başardık. Şimdi 2021-2022 akademik yılında bütün üniversitelerimizde aldığımız karara göre eğitim ve öğretim yüz yüze yapılacaktır.

Yeni açılan bölümler tercih edilir mi?

Ek yerleştirme döneminde üniversitelerin yeni açtıkları bölümleri ve ilk yerleştirmede dolmadığı için en küçük puanı da oluşmayan tüm programları puan kaygısı olmadan tercih listenize alabilirsiniz. Ancak yerleştiğinizde kayıt yaptırmayacağınız programları listenize almayın.