Yüksek Hızlı Tren bileti nasıl alabilirim?

Yüksek Hızlı Tren biletleri nereden alınır?

TCDD Taşımacılık AŞ’ye ait biletler gişelerden, PTT şubelerinden, turizm acentelerinden, internet sitesi ve mobil telefonlar üzerinden alınabilmektedir. Her türlü sorunuz için danışma telefonları 06.00-23.30 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Ucuz hızlı tren bileti nasıl alınır?

TCDD gişelerinden tren biletinizi direkt olarak görevliden alabilirsiniz. Bunun için Gar yada İstasyona gitmeniz gerekir. TCDD’dan Tren bileti almak için Çağrı merkezini arayabilirsiniz. TCDD Çağrı Merkezi Telefon Numarası 444 8233 yani akılda daha kalıcı olması açısından 444 TCDD’dir.

Trende bilet alınır mı?

Bunun için ise trenin hareket günü ve saatinden trenin yoğunluğuna göre Gar/İstasyona gidip tren biletinizi alabilirsiniz. TCDD Bilet satışı yapılan gişelerin çalışma saatlerini ve telefon numaralarını BURAYA tıklayarak öğrenebilirsiniz. 3-)TCDD Tren bileti almanın üçüncü yönetimi ise Çağrı merkezini aramaktır.

Tren bileti nasil aciga alinir?

İade, Değişiklik ve açık bilete çevirme hakkı olan biletinizi seferinizin hareket saatine; gişelerimizden 15 dakika, diğer satış kanallarımızdan 30 dakika kalıncaya kadar iade, değişiklik veya açık bilete çevirebilirsiniz.

Yüksek Hızlı Tren biletleri ne kadar?

Gidiş-dönüş biletleri ise 74 liradan 90 liraya çıkarıldı. Genç tarife ücreti de 37 liradan 45 liraya yükseltildi. Eskişehir-İstanbul arasında 64 lira olan bilet fiyatı 77 liraya yükselirken, gidiş-dönüş fiyatı da 109 liradan 131 liraya çıkarıldı.

Hızlı tren biletleri kaç gün önce satışa çıkıyor?

TCDD’den yapılan açıklamada, “Özel durumlar hariç olmak üzere; YHT’lerde tren biletleri seyahatin başlama tarihinden 15 gün, Anahat trenlerinde ise 30 gün öncesine kadar; rezervasyon ve bilet satışına başlanır. Bölgesel tren biletleri seyahat gününde satılır” denildi.

Hızlı tren ücreti ne kadar?

Gidiş-dönüş biletleri ise 74 liradan 90 liraya çıkarıldı. Genç tarife ücreti de 37 liradan 45 liraya yükseltildi. Eskişehir-İstanbul arasında 64 lira olan bilet fiyatı 77 liraya yükselirken, gidiş-dönüş fiyatı da 109 liradan 131 liraya çıkarıldı.

Hızlı tren kaç para?

37 lira olan genç tarife ücreti ise 45 lira oldu. İstanbul-Eskişehir arası 64 lira olan bilet fiyatı 77 lira olurken, gidiş-dönüş ücreti ise 109 liradan 131 liraya artırıldı. Eskişehir-İstanbul arası genç tarife ücreti ise 54.5 liradan 65.5 liraya artırıldı.

YHT bileti en erken ne zaman alınır?

TCDD’den yapılan açıklamada, “Özel durumlar hariç olmak üzere; YHT‘lerde tren biletleri seyahatin başlama tarihinden 15 gün, Anahat trenlerinde ise 30 gün öncesine kadar; rezervasyon ve bilet satışına başlanır. Bölgesel tren biletleri seyahat gününde satılır” denildi.

Hızlı trende yemek servisi var mı?

Trenlerde Kovid-19 riskine karşı yemek ve büfe hizmeti verilmeyecek. Alınan önlemlerin yanı sıra gar, istasyon ve trenlerde hizmet veren tüm personelin salgın riskine karşı uygun koşullarda hizmet vermesi sağlanacak.

Bilet açığa alma ne demek?

Otobüs biletini açığa alma işlemi;satın alınmış biletin iptal edilmeden,gidiş tarihi ve saati silinerek serbest bir bilete çevrilmesi anlamına gelmektedir.

TCDD Açık bilet ne demek?

Açık bilet, herhangi bir tarihi olmayan, yolcunun bileti satın aldığı andan itibaren 1 yıl içerisinde dilediği zaman kullanabileceği seyahat biletidir. Bilet açık bilet olarak kesilemez.

Ankara istanbul hızlı tren ne kadar?

Ankaraİstanbul (Kadıköy) arası 98.5 lira olan bilet fiyatı 118.5 lira olurken gidiş-dönüş ücreti ise 202 lira olarak belirlendi.

İstanbul Ankara hızlı tren fiyatı ne kadar?

İstanbul Ankara Yüksek Hızlı Tren Bilet Fiyatları İstanbulAnkara YHT bilet fiyatları standart biletlerde 70.00 TL, Esnek biletlerde 84.00 TL, Business Standart biletlerde 101,50 TL ve Business Esnek biletlerde 122,00 TL’dir.

TCDD yeni seferler ne zaman açılıyor?

20 MART 2021 TARİHİNDEN İTİBAREN BAŞLAYACAK TCDD TREN SEFERLERİ Koronavirüs salgını sebebiyle TCDD‘ye sefer kısıtlaması getirilmişti. TCDD‘nin resmi internet sayfası üzerinden yapılan açıklamaya göre, TCDD seferleri 20 Mart 2021 tarihinden itibaren başladı.