Mavera Zara kim?

Mavera dizisi kimi anlatıyor?

Dizi, tarihteki ilk alperenlerin ve onlardan biri olan Hâce Ahmed Yesevi’nin hayatını anlatmaktadır. Dizide, Hâce Ahmed Yesevi ile beraberindeki Türkistanlı üç derviş, pirleri olan Yusuf Hemedani tarafından zamanın parlak şehirlerinden biri olan Bağdat’a gönderilir.

Mavera oyunculari kimdir?

Mavera dizisinin oyuncu kadrosunda; Korel Cezayirli, Görkem Sevindik, Tansel Öngel, Sinan Tuzcu, Hasan Küçükçetin, Ferit Kaya, Adrian Can, Evren Erler, Mehmet Korhan Fırat, Nusret Çetinel, Erdem Ergüney, Nur Berfin Çiroğlu, Dilara Yeşilyaprak, Recep Usta, Sedat Mert, Muharrem Özcan, Demircan Kaçel, Handan Yıldırım, …

Mavera Halife kim?

Tam adı Ebû el-Mansûr “El-Mustarşid Billah” el-Fadil bin Ahmed el-Mustazhir’dir.

Mavera vezir Atıf kimdir?

Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu, seslendirme sanatçısı, senarist, roman yazarı. 10 Temmuz 1977, Gaziantep doğumlu. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Ana Sanat Dalı (2014) mezunu. Okul sonrası Londra’da Arcola Theatre bünyesinde çalıştı.

Mavera Şahsuvar kim?

Mavera dizisinde şu anda Şahsuvar karakterini canlandıran Mehmet Korhan Fırat 26 Ağustos 1988 tarihinde Erzincan’da doğdu. Korhan Fırat eğitimini Selçuk Üniversitesi Devlet Konservatuvarında tamamladı. Şefkat Tepe dizisinde Şahin Bulut karakterini canlandırdı.

Mavera dizisi nerede cekiliyor?

Mavera dizisi Konya’da çekilmektedir. Dizinin birçok sahnesi Konya’nın Meram ilçesinde çekildiği bilinmektedir.

Mavera oyuncuları Şehsuvar kimdir?

Mavera dizisinde şu anda Şahsuvar karakterini canlandıran Mehmet Korhan Fırat 26 Ağustos 1988 tarihinde Erzincan’da doğdu. Korhan Fırat eğitimini Selçuk Üniversitesi Devlet Konservatuvarında tamamladı.

Mavera Aytulu kimdir?

Mavera‘nın Aytolu’nu Nur Berfin Çiroğlu, 1993 İstanbul doğumludur. Boğaziçi Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri mezunudur. Adını Sen Koy dizisinde rol alan oyuncu Nur Berfin Çiroğlu Bir Litre Gözyaşı, Bizim Hikaye, Mucize Doktor dizi filmlerinde rol aldı.

Mavera Hamza kim?

Mavera Hasan Küçükçetin kimdir? Pehlivan Hamza, eski pehlivandır, eski bitirimlerdendir. Hace ve Mahmud’un küçükken koruyucusu ve eğiticisidir. İlerlemiş yaşına rağmen atletiktir.

Mavera dizisi Dübeys kimdir?

Dübeys Rolünü Oynayan Evren Erler Kimdir? 1976 yılında Kars ilimizde dünyaya gelen Evren Erler Ankara Üniversitesi İktisat Maliye Bölümü’nü okudu. 1986’da Shem’ de oyunculuğa başlayan Evren Erler, 2008 yılına kadar burada oyunculuk, eğitmenlik ve yönetmenlik yaptı.

Maveradaki Mansur kimdir?

Recep Usta, 2 Kasım 1997 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Türk dizi ve tiyatro oyuncusu. 3 kardeş olan Recep Usta Akrep burcudur. Instagram adresi @recepustaa olan oyuncunun sosyal medya hesabında yaklaşık 70 bin takipçisi bulunuyor.

Mavera Sarı Saltuk kimdir?

961/1553, Diyarbekir). Asıl adı Şeyh Sadık Ali’dir. İbrahim Gülşenî’nin halifelerinden olan Şeyh Sadık Ali, Diyarbakır’da doğmuş, burada yaşamış ve Gülşenî tarikatına intisab etmiştir. Neseb olarak seyyid olduğu söylenen Şeyh Sadık Ali, Sarı Sadık adıyla şöhret bulmuştur.

Mavera dizisi kara leyla kim?

Neşe Zara Yılmaz 15 Ocak 1976 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Aslen Adıyamanlı Kürt bir ailenin kızıdır. Çocukluk yıllarında “Neşecik” adı ile sekiz albüm çıkardı. 1991 yılında Milliyet gazetesinin Liselerarası Müzik ve Halk Oyunları yarışmasında “Türk Halk Müziği Bayan Solist” dalında Türkiye birincisi oldu.

Mavera hangi ülkede?

Mavera-i Ürdün, Transürdün veya Şark’ül Ürdün Emirliği (Arapça: إمارة شرق الأردن), Birleşik Krallık Filistin Mandası’nı oluşturan iki devletten biri ve eski bir Osmanlı toprağıdır. Varlığı boyunca es-Seyyid Abdullah bin el-Hüseyin tarafından yönetilmiştir.

Mavera dizisi hangi dönemi anlatıyor?

Yönetmenliğini Doğan Ümit Karaca’nın üstlendiği, tarihteki ilk Alperenlerin hikayesi Mavera, Yusuf Hemedani tarafından Bağdat’a gönderilen Hace Ahmed Yesevi’nin o dönem adeta küçük bir dünya olan Bağdat’ta verdiği dirlik ve beraberlik dersinin mücadelesini anlatıyor.