Polis okulları hangi illerde var?

Polislik okulu hangi illerde var?

Polis Meslek Yüksek Okulu hangi illerde var (2021 Güncel)

 • İstanbul Adile Sadullah Mermerci Polis Meslek Yüksek Okulu.
 • Kastamonu Polis Meslek Yüksek Okulu.
 • Kırıkkale Polis Meslek Yüksek Okulu.
 • İzmir Rüştü Ünsal Polis Meslek Yüksek Okulu.
 • Samsun 19 Mayıs Polis Meslek Yüksek Okulu.
 • Ankara Akyurt Polis Meslek Yüksek Okulu.

15 Ağu 2021

Polis okulu ne kadar sürüyor?

Polis Meslek Yüksek Okulu (PMYO) ile 2 yıl eğitim, – Polis amirleri Eğitim Merkezi (PAEM) ile 11 aylık eğitim, Bu kurumlardan herhangi birine eğitim durumunuza bağlı olarak giriş yapabilir; aldığınız eğitimin ardından polislik unvanını elde edebilirsiniz.

Polis okulları karma mı?

PMYO ve POMEM’lerde karma yani kadın ve erkek birlikte eğitim veren okullar mevcuttur.

4 yillik polis okulu var mi?

2001’deki yeni bir yapılanmanın ardından Polis Akademisinin 4 yıllık lisans eğitimi işlevi, Güvenlik Bilimleri Fakültesine devredildi.

Polis meslek yüksek okulunda maaş veriliyor mu?

PMYO, ön lisans niteliğinde bir eğitim verir. Başvuruda bulunan öğrenciler KYK’dan burs veya kredi alabilme hakkına sahiptir. Bunun dışında öğrenciler eğitim gördükleri süre zarfında aylık 304 TL ödeme almaktadır.

POMEM 10 katı kuralı nedir?

MÜLAKATLARA 10 KAT ADAY ÇAĞIRILACAK Yayımlanancak POMEM ilanlarına yeterli başvuru alınmazsa İçişleri Bakanlığı KPSS Puanını düşürebilecek. Yapılan Elektronik ortamdaki başvurularda başvuruların yetersiz olması durumunda o yılın kontenjan sayısına göre şahsen müracatlara 10 kat aday çağırılacak.

PMYO kadın hangi illerde var?

Polis Meslek Yüksek Okulu hangi illerde var (2021 Güncel)

 • İstanbul Adile Sadullah Mermerci Polis Meslek Yüksek Okulu.
 • Kastamonu Polis Meslek Yüksek Okulu.
 • Kırıkkale Polis Meslek Yüksek Okulu.
 • İzmir Rüştü Ünsal Polis Meslek Yüksek Okulu.
 • Samsun 19 Mayıs Polis Meslek Yüksek Okulu.
 • Ankara Akyurt Polis Meslek Yüksek Okulu.

15 Ağu 2021

POMEM eğitimi yatılı mı?

Öğrenciler eğitim-öğretime yatılı olarak devam etmek zorundadırlar. Mazeretsiz olarak eğitim-öğretim süresince toplam beş gün ve daha fazla devam etmeyen öğrencinin notlarına bakılmaksızın Yönetim Kurulunun teklifi Başkanın onayı ile POMEM‘le ilişiği kesilir.

4 yıllık polis akademisine nasıl girilir?

Polis akademisine nasıl girilir diye merak edenlerin yapmaları gereken ilk şart olarak TYT sınavlarına giriş yapmak ve istenilen taban ham puanları almak olacaktır. Ardından da Polis Meslek Yüksekokulu için başvuruların yapılması gerekir. 5. Ana sağlık mülakatına girmek adımları ile alımlar meydana gelecektir.

Türkiyede kaç polis okulu var?

İstanbul (Arnavutköy), Mersin, Karabük, Bilecik, Karabük, Çankırı, Amasya (Merzifon), Bursa, Diyarbakır, Erzincan, Kırşehir, Trabzon ve Konya (Ereğli) olmak üzere toplam 36 okulda eğitim vermektedir.

Polis okulu öğrencileri maaş alıyor mu?

Polis Meslek Eğitim Merkezi 4 yıllık lisans eğitimine denk bir eğitim verir. POMEM bünyesinde öğrenim gören öğrencilere aylık 430 TL harçlık verilmektedir. 22. dönemde de Polis Meslek Eğitim Merkezi öğrencilerine 430 TL aylık ücret ödenecektir. Öğrenciler, ancak intibak sonrasında maaşlarını alma hakkına sahiptirler.

Polis okulları ücretli mi?

Polis Yüksek Öğretim Kanununa göre Polis Meslek Yüksekokulu öğrencileri parasız yatılı ve resmi üniformalı olup, öğrencilerin iaşe, ibate ve sağlık giderleri ile diğer istihkakları Devletçe karşılandığından burs verilmesi söz konusu değildir.

Miyop olan polis olabilir mi?

Bu durum sağlık şartları yönetmeliğinde açık şekilde belirtilmiştir. Renk körlüğü polisliğe engeldir. Polislikte göz derecesi miyop hastalarında, miyop+astigmat göz derecesi en fazla -2.00 derece olabilir. Daha fazlası polisliğe engeldir.

Polis alımı yaş sınırı kaç?

PMYO Giriş Yönetmeliğinin 8. maddesi gereği; “18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde, düzeltmeden önceki yaş geçerli olmak kaydıyla, sınavın yapıldığı yılın 01 Ekim tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış, bayan ve askerlik yapmayan erkek adaylar için 24 yaşından, askerlik hizmetini yapmış erkek …

Kadın Polis ne yapar?

Bayan polisler genelde gündüz çalışır ve daha yorucu olmayan işlerle görevlendirilirler. Örnek olarak kayıt işlemleri, yazı yazma işlemleri, kat sorumlusu, iç güvenlik görevlisi gibi. Nadiren de olsa acil durumlarda, ihtiyaç olması halinde gecede çalışabiliyor.