Rozelin Kürtçe ne demek?

Rozelin kürtçe mi?

pek bilinmeyen isimlerdendir. sahibi de güzel hatundur, candır, taştır ha. tinder’dan tanışıp, aşık olduğum kızın ismi olarak hayatıma giriş yapmış, kürtçe ve farsça bir isim.

Rozelin ismi caiz mi?

Hayır, Rozerin ismi Kuran-I Kerim’de geçmiyor.

Dilda ne anlama gelir?

okunuşu dılda şeklinde olan kürtçe bir isim. dil * ve da * kelimelerinden oluşur. sözlük anlamı tutkun demektir. gönül vermiş anlamına gelir. ayrıca selahadin * başkan’ın kızının ismidir.

Vera ismi ne anlama gelir?

Vera ismi Arapça kökenli bir isim olup ülkemizde de pek çok ebeveyn tarafından değerlendirilmektedir. Vera güzel anlamı olan hayırlı bir isimdir. İsmin anlamı ise her şeyin zarar olan fazlasından uzak durmak ve haram olma şüphesi olan her durumdan kaçınmak manasına gelmektedir.

Kürtçe rozalin ne demek?

Rozerîn ismi tanyeri anlamına gelmektedir.

Koma Rozerin aslen nereli?

Koma Rozerin
Doğum Altınova, Muş
Başladığı yer Kürt
Tarzlar Damar, Halay, Türkü
Meslekler Şarkıcı, Şarkı sözü yazarı,

Rozerin kürtçe anlamı ne?

Rozerîn ismi tanyeri anlamına gelmektedir.

Rümeysa ne anlama gelir?

Gökyüzünde ki en büyük yıldıza verilen isimdir Rümeysa. Ayrıca hem TDK sözlüğünde hem de toplumda bilinen diğer anlamları ise; Peygamber efendimiz(S.A.V)’e çocuğunu hizmet etmesi için gönderdiği sahabenin adıdır. Rümeysa ismi Arapça kökenli bir isimdir.

Delal Kürtçe ne demek?

Kürtçede Delal anlamı ne? çeviriler delal tr 1- aziz, dost. * hevalên delal : sevgili arkadaşlar. 2- sevgili, sevilen.

Zelal in anlamı nedir?

Zelal ismi Kürtçe kökenli bir isim olmakla birlikte sadece kız çocukları için kullanılan isimdir. Zelal isminin anlamı arı, duru, berrak ve saydam olarak geçmektedir.

Vera Kürt ismi mi?

Vera isminin anlamı, arka, arkası, sonrası olarak Arapça kaynaklarda yer almaktadır. Arapça kaynaklarda yer almasının sebebiyse Vera isminin Arapça kökenli olmasıdır.

Kuranda Vera ne demek?

Vera, Kur’an-ı Kerim’de yer alan ayette geçen isimler arasında yer alır. Kur’an-ı Kerim’de ‘arka, onun arkası ve sonradan’ anlamlarını taşır. Vera ismi Bakara 91, Ali İmran 197, Hud 71. ayetlerde geçmiştir.

Beyaz ismi ne demek?

Beyaz isminin anlamı1. Ak, en açık renk. 2. Aydınlık. … Deri rengine göre bir insan ırkı.

Rozalin kimdir?

Gelin Evi 11 Ocak yarışmacısı yarışmaya Beyoğlu’dan katılıyor. Aslen Mardinli olan 25 yaşındaki genç yarışmacı, 2,5 yıllık evli. Tekstil sektöründe çalışan Rozerin, moda konusunda kendisine güveniyor. Rozerin ismi tanyeri, güneş sarısı, şafağın söktüğü yer anlamlarına geliyor.

Rozalina ne anlama geliyor?

Rosaline, Rosalind, Rosaleen vb. biçimlerde batı dillerinde kullanılan isim esasen “şirin kısrak” anlamında Germence bir isimden türemiştir. Ancak günümüzde Rosa (“gül”) adının türevi olarak algılanır.