PS4 nedir?

PS4 ile neler yapılabilir?

PS4‘ün en önemli 10 özelliği!

 1. DualShock 4.
 2. PlayStation Plus. DriveClub’ün PS Plus versiyonunun çıkış tarihi, PS4 ile aynı. …
 3. İndirirken Oynamaya Başlayın. …
 4. Paylaş Düğmesi. …
 5. Birbirine Bağlı Kullanıcı Ara Yüzleri.
 6. Bağımsız Yapımcılar Desteği. …
 7. Her Yaşa Hitap Eden Oyunlar. …
 8. Parti Desteği. …

Kaç çeşit PS4 var?

Şu ana kadar ana akım olarak üretilen 3 farklı modeli bulunan PlayStation 4 için Sony, bazen Limited Edition denilen özel modeller de üretti. LE sürümü PS4‘ler, genellikle çok beklenen oyunlarla birlikte sunulan özel sürümlerdi.

Internetsiz PS4 oynanır mı?

PS4 sistemi sürekli bir internet bağlantısı gerektirmiyor, dolayısıyla oyuncular tek kişilik oyunları çevrimdışı olarak istedikleri zaman oynayabilirler. Çevrimiçi çoklu oyunculu oyunlar için internet bağlantısı ve PlayStation Plus üyeliği gerekmektedir.

PS4 kaç gb oluyor?

Ultra hızlı özel işlemciler ve 8 GB yüksek performanslı sistem belleğiyle zengin, gerçekçi grafikler ve beklentileri alt üst eden olağanüstü etkileyici deneyimler sunan PS4™ sistemi, oyunun tek adresidir.

PS4 içinde ne var?

Özellikleri

 • Ürün Kodu: CUH-1000, CUH-1100, CUH-1200.
 • Anakart: SAA-001, SAB-001.
 • İşlemci: x86-64, 8 çekirdekli AMD “Jaguar” işlemci.
 • Grafik İşlemcisi: 1,84 TFLOPS, yeni nesil AMD Radeon™ tabanlı grafik motoru.
 • Bellek: 8GB – GDDR5 – 5500 MHz.
 • Medya oynatıcılar: Blu-ray Drive 6X, DVD 8X.

PS4 dinlenme modunda ne kadar kalabilir?

Dinlenme Modunda, PlayStation 4’ünüz tamamen kapanmaz. Tekrar açtığınızda, 30 saniye veya daha uzun bir önyükleme sürecinden geçmek yerine bir veya iki saniye içinde açılacaktır. Oyun güncellemelerini ve işletim sistemi güncellemelerini arka planda indirebilir, böylece oyunlarınız her zaman güncel kalır.

PlayStation 4 CUH ne demek?

CUH-20xx PS4 Slim modelleri Seri numarası, 17 rakamdan oluşur ve güç bağlantı noktasının üzerindeki çıkıntının altında bulunur. Bu numarayı görebilmek için sistemin arka tarafını çevirmeniz gerekir. Model numarası CUH harflerinden ve ardından dört rakamdan ve bir harften oluşur.

PS4 4K var mı?

Konsollarda 4kPS4 PRO ve XBOX ONE S destekler aralarındaki fark ise XBOX gerçek 4K görüntü verirken PS4 PRO upscale teknolojisi ile 4K görüntü veriyor.

PlayStation Fiyatları ne kadar?

 • PS4 Slim 1 TB Oyun Konsolu 6.719,04 TLEn ucuz fiyat7 satıcıKarşılaştır PS4 Pro 1 TB Oyun Konsolu 8.899,99 TLEn ucuz fiyat4 satıcı
 • PS4 Slim 500 GB Oyun Konsolu 5.899.
 • PS4 Slim 500 GB Oyun Konsolu 5.899,60 TLEn ucuz fiyat12 satıcıKarşılaştır Xbox One S 1 TB Oyun Konsolu 6.699,00 TLEn ucuz fiyat1 satıcı

PlayStation 4 Wifi var mı?

Ayarlar > Ağ > İnternet Bağlantısını Ayarla öğesine gidip Wi-Fi Kullan öğesini seçerek PlayStation 4 konsoluyla İnternete bağlanmak için Wi-Fi özelliğini (kablosuz bağlantı için) kullanabilirsiniz.

PlayStation 4 Ekran kartı kaç gb?

PlayStation 4‘ü geleneksel PC’lerden ayıran temel donanım farklılıklarından biri de sadece GPU yani grafik birimi değil sistemin geneli için de GDDR5 kullanımına gidilmiş olması. PS4, efektif olarak 4GHz’de çalışan 8GB GDDR5 bellek ile geliyor.

500 GB lik PS4 kaç oyun alır?

SONY PS4 500GB 20 ADET OYUN YÜKLÜ +1 YIL GARANTİLİ+TEHŞİR ÜRÜNÜ Fiyatları ve Özellikleri.

PlayStation 4 Slim farkı ne?

Slim, genel olarak daha tasarruflu. Orijinal PS4‘ün 250 watt’lık güç tüketimine karşın, Slim 165 watt’lık bir termal tasarım gücüne sahiptir. Bu tasarım Slim‘in daha düşük sıcaklıkta ve daha sessiz çalışmasını sağlar. Bu iki model arasında Slim bir dezavantaja sahipse, o da SPDIF portunun çıkarılmış olması.

PS4 ne kadar gider?

En az 3 yıl ömrü var Dolayısıyla toparlamak gerekirse, bugün alından bir PlayStation 4’ün çok rahat 3 yıl ömrü olduğunu söyleyebiliriz.

PS4 dinlenme modu zararlı mı?

Dinlenme modu için özelleştirme ayarları var, o ayarları kurcalamadıysanız sistem yorulmaz ve sorun olmaz. Dinlenme modundayken arkada oyun falan inmiyorsa, kol falan şarj olmuyorsa sorun olmaz, öyle takılabilirsiniz.