Samatya’nın anlamı nedir?

Yunanca Samatya ne demek?

İsmini Yunanca ‘kumlu’ anlamına gelen ‘psamatyon’ kelimesinden alan ‘Samatya‘, balıkçılarıyla ünlü bir semt.

Samatyada ne var?

Samatya’da gezilecek ve görülecek yerler arasında Samatya meydanı, Balık Müzesi, tarihi evlerin bulunduğu güzel sokaklar, Surp Kevork Kilisesi, Aya Nikola Kilisesi ve Agios Minas Kilisesi başta gelmektedir.

Samatya Devlet Hastanesi hangi semtte?

Zeytinburnu bölgesinde bulunan Istanbul Samatya Devlet Hastanesi konumuna en yakın minibüs / dolmuş durağı, 2 dk yürüme mesafesindedir.

Samatya ismi nereden geliyor?

Semtin adını Yunanca kumlu anlamına gelen Ψαμάθιον (Psamatyon) sözcüğünden aldığı ve bunun geçmişte semtte bol bulunan kumlu topraklardan ileri geldiği sanılmaktadır. 383 yılında Konstantinopolis şehrinde, kent merkezinin dışında kalan ilk manastır tarzı dinî yapı Samatya‘da kurulmuştur.

Samatya Hastanesi hangi tramvay durağı?

Zeytinburnu bölgesinde bulunan Samatya hastanesi konumuna en yakın tramvay durağı hangisidir? Mithatpaşa durak, Zeytinburnu içindeki Samatya hastanesi konumuna en yakındır.

Samatya Devlet Hastanesi hangi durakta?

Silivrikapı durak, Fatih içindeki samatya hastanesi konumuna en yakındır.

Istanbul Samatya Hastanesi hangi ilçeye bağlı?

Samatya (Yunanca: Ψαμάθεια, Psamatya), İstanbul‘un Fatih ilçesine bağlı semtlerden biridir. Kocamustafapaşa mahallesinin bir bölümünü kapsayan semtin batısında Yedikule vardır.

Samatya nerenin Semti?

Samatya (Yunanca: Ψαμάθεια, Psamatya), İstanbul’un Fatih ilçesine bağlı semtlerden biridir. Kocamustafapaşa mahallesinin bir bölümünü kapsayan semtin batısında Yedikule vardır.

Koca Mustafa Paşa nereye bağlı?

Kocamustafapaşa, İstanbul’un Fatih ilçesine bağlı bir semtidir. Semtte Bizans İmparatorluğu’ndan kalma birçok tarihi yapı mevcuttur.

Samatya Hastanesi hangi durakta?

Mithatpaşa durak, Zeytinburnu içindeki Samatya hastanesi konumuna en yakındır.

Fatih Samatya hastanesine hangi Otobüs gider?

Bu Otobüs hatları samatya hastanesi yakınından geçiyor: 35C, 48A, 93M, 93T, BN1.

Samatya Hastanesi ne diye geçiyor?

İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi Samatya Polikliniği.

Kocamustafapaşa nereye yakin?

Kocamustafapaşa Mahallesi İstanbul ilinde yer almakta olup, Kocamustafapaşa semtinde bulunan Kocamustafapaşa Mahallesi Fatih ilçesine bağlıdır.Kocamustafapaşa Mahallesi haritası konumu ise 41° 1′ 12.6048” Kuzey ve 28° 56′ 1.9140” Doğu gps koordinatlarıdır.

Koca Mustafa Paşa nerede?

Kocamustafapaşa İstanbul ilinde yer almakta olup, Kocamustafapaşa Fatih ilçesine bağlıdır.Kocamustafapaşa haritası konumu ise 41° 1′ 12.6048” Kuzey ve 28° 56′ 1.9140” Doğu gps koordinatlarıdır.

Samatya Hastanesi hangi Otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Samatya hastanesi yakınından geçiyor: 31, 72T, 73, 76D, 82, 89B, 89K, 94Y, 97T, BEYLIKDÜZÜ – ZINCIRLIKUYU.