TCDD nasıl bilet alınır?

YHT biletleri nereden alınır?

TCDD gişelerinden tren biletinizi direkt olarak görevliden alabilirsiniz. Bunun için Gar yada İstasyona gitmeniz gerekir. TCDD’dan Tren bileti almak için Çağrı merkezini arayabilirsiniz. TCDD Çağrı Merkezi Telefon Numarası 444 8233 yani akılda daha kalıcı olması açısından 444 TCDD’dir.

TCDD Açık bilet nasıl alınır?

Açık biletler, YHT ve Anahat trenlerinde , parkur ve tren ayrımı olmaksızın, bilet alınırken, ücret ödeme ekranında ‘açık bilet kullan’ butonu tıklanarak çıkan ekranda açık bilet numarası eklenmek sureti ile para yerine kullanılabilir.

Ekspresine nasıl bilet alınır?

Biletler ise Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları’nın (TCDD) internet sitesinde mevcut. İnternet sitesi içinde Ana Hat Trenleri arasında bulunan Doğu Ekspresi Ankara Kars yolculuğuyla ilgili detaylar sayfasında doğu ekspresi bilet al seçeneği bulunuyor.

Tren açık bilet nasıl kullanılır?

Nasıl kullanılır? Açık bilet kupon bedelini, TCDD ye ait tüm YHT ve ana hat trenlerinde, 180 gün içerisinde istediğiniz seferde, istediğiniz satış kanalında, bilet satın alırken bedelini ödemek için kullanabilirsiniz. Bilet satın alırken ödeme için birden fazla açık bilet kuponu kullanabilirsiniz.

Trende bilet alınır mı?

Bunun için ise trenin hareket günü ve saatinden trenin yoğunluğuna göre Gar/İstasyona gidip tren biletinizi alabilirsiniz. TCDD Bilet satışı yapılan gişelerin çalışma saatlerini ve telefon numaralarını BURAYA tıklayarak öğrenebilirsiniz. 3-)TCDD Tren bileti almanın üçüncü yönetimi ise Çağrı merkezini aramaktır.

TCDD biletleri satışa kaç gün önce?

TCDD‘den yapılan açıklamada, “Özel durumlar hariç olmak üzere; YHT’lerde tren biletleri seyahatin başlama tarihinden 15 gün, Anahat trenlerinde ise 30 gün öncesine kadar; rezervasyon ve bilet satışına başlanır. Bölgesel tren biletleri seyahat gününde satılır” denildi.

TCDD bilet rezervasyon nasıl yapılır?

Bilet ve rezervasyon

  1. Çağrı merkezi (444 82 33) : İnternetten satışı yapılan tren biletlerini çağrı merkezinden de almak mümkün.
  2. Tren istasyonları: Tren istasyonlarının büyük bir kısmında bilet satışı yapılmakta.
  3. Postane: Bilet satışı yapılan PTT ofisleri için tıklayınız.

Ankara’ya hızlı tren bileti nasıl alınır?

Yüksek Hızlı tren biletleri İnternet üzerinden TCDD’nin resmi web adresi olan, https://www.tcddtasimacilik.gov.tr/yht/ankara-istanbul-ankara-yuksek-hizlitren/ adresine giriş yapılır. İşlem ile direk olarak bilet alım sayfası açılır. Sayfanın en altında görüntülenen “hemen bilet al” sekmesine tıklanır.

Internetten YHT bileti nasıl alınır?

Online Bilet (TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğü) yazıp arama işlemine devam edin. Açılan sayfada nereden nereye gideceğiniz, bilet tipiniz, sefer yönünüz, yolculuk tarihiniz ve kişi sayısına dair tüm bilgileri girerek aşağıda bulunan ‘Sorgula’ butonuna basın.

TCDD biletleri ne zaman açılıyor?

TCDD‘de yüksek hızlı tren yolculuklarıyla ilgili yeni bir karar aldı. Buna göre biletler, seyahat gününden 15 gün öncesinde satışa sunulacak.

Tren bileti açığa alma nedir?

Açık bilet, belirli bir süre sınırı içerisinde istenilen an kullanılabilen, üzerinde tarih olmayan seyahat belgesidir. Ulaşım sektöründe kullanılır. Tren, otobüs ya da uçak bileti rezervasyonu yaparken açığa alma işlemi ile gelecekteki seyahat planları için avantajlı bilet fiyatlarından yararlanılabilir.

Hızlı tren açık bilet ne demek?

Açık bilet, herhangi bir tarihi olmayan, yolcunun bileti satın aldığı andan itibaren 1 yıl içerisinde dilediği zaman kullanabileceği seyahat biletidir. Bilet açık bilet olarak kesilemez.

Doğu ekspresine nasil bilet alinir?

Doğu Ekspresi Biletleri Nereden Alınır? – Doğu Ekspresi tren biletlerini, TCDD’nin e-Bilet Sistemi’nden satın alabilir ve güncel fiyatlara ulaşabilirsiniz. – Aynı zamanda, tcddtasimacilik.gov.tr adresindeki Yolcu Bölümünde bulunan Bilet Satış Noktaları’ından, Sirkeci Garı’ndan (Haydarpaşa Garı’nda bilet satılmıyor.)

Doğu ekspresine nereden binilir?

Özellikle genç kitle arasında popüler olan Doğu Ekspresi güzergahı Ankara-Kırıkkale-Kayseri-Sivas-Erzincan-Erzurum-Kars’tan oluşuyor. Ara duraklarda birkaç dakika duraklarken, ana duraklarda ise bu süre 10-15 dakikaya kadar çıkabiliyor.

Açık bileti başkası kullanabilir mi?

Bilet tarihlendirirken arada ücret farkı varsa üzerine eklenir. Açık biletler başkasına devredilemez ya da bilet üzerindeki isim değiştirilemez.