Yardımcı hizmetler sınıfı kaldırılacak mı?

Yardımcı hizmetlilere ek gösterge verilecek mi?

Bu itibarla Yardımcı Hizmetler Sınıfında yer alan memurlar hangi derecede olursa olsun ek gösterge uygulamasından faydalanamamaktadırlar.

Yardımcı hizmetler sınıfı memur mu?

Yardımcı Hizmet Sınıfı personeli, Devlet Memurları Kanununa göre memur sayılmaktadır.

Yardımcı hizmetler sınıfı ne yapar?

Yardımcı hizmetler sınıfı, kurumlarda her türlü yazı ve dosya dağıtmak ve toplamak, müracaat sahiplerini karşılamak ve yol göstermek; hizmet yerlerini temizleme, aydınlatma ve ısıtma işlerinde çalışmak veya basit iklim rasatlarını yapmak; ilaçlama yapmak veya yaptırmak veya tedavi kurumlarında hastaların ve …

Yardımcı hizmetler sınıfı kimlerden oluşur?

Konuyu açmak gerekirse, hizmetli, kaloriferci, bekçi, bahçıvan, aşçı vb gibi kadrolar Yardımcı Hizmetler Sınıfında görev yapan kadrolardır. Ancak, kadrolar itibariyle herhangibir görev tanımı yapılmadığından bir hizmetli aynı zamanda kaloriferci, bekçi, bahçıvan ve aşçıdır.

3600 ek gösterge akademisyenleri kapsıyor mu?

3600 EK GÖSTERGE KİMLERİ KAPSIYOR? 3600 ek gösterge, dört meslek grubunu polis, öğretmen, din görevlisi ve hemşireleri kapsıyor.

3600 ek gösterge kimlere verilecek Son Dakika?

3600 EK GÖSTERGE KİMLERE VERİLECEK Düzenleme öğretmen, polis, hemşire, din görevlileri ile yönetici pozisyonundaki memurları kapsıyor.

Hizmetli memur olur mu?

Yukarıdaki tanımlananlar dışındaki kurumlarda genel politika tespiti, araştırma, planlama programlama, yönetim ve denetim gibi işlerde görevli ve yetkili olanlarda memur sayılır. Bu tespitten yola çıkarak hizmetlilerin yaptıkları somut işleri göz önünde bulundurarak memur olmadıkları, işçi oldukları görülmektedir.

Yardımcı hizmetli memur ne iş yapar?

Büro alanlarında yerleri süpürmek, silmek ve diğer temizlik işlerini yapmak. … Görev alanındaki mobilyaları, mefruşatları ve büro makinelerini çeşitli temizlik araç ve gereçleri ile temizlemek. Bürolardaki evrak taşıma ve dağıtım işlerini yapmak.

Hizmetli memurun görevi nedir?

Büro alanlarında yerleri süpürmek, silmek ve diğer temizlik işlerini yapmak. Görev alanındaki tuvalet, lavabo v.b. temizliğini yapmak. Eksilen temizlik malzemelerinin takviyesini yapmak. Görev alanındaki mobilyaları, mefruşatları ve büro makinelerini çeşitli temizlik araç ve gereçleri ile temizlemek.

Hizmetli kadrosu ne kadar maaş alıyor?

Öğretmen, 1/4, 2021 Temmuz ayında 6,415 lira alıyorken, Ocak ayında 6,823 lira maaş alacak. Öğretmen, 9/1, 2021 Temmuz ayında 5,822 lira alıyorken, Ocak ayında 6,201 lira maaş alacak. Hizmetli 15/1, 2021 Temmuz ayında 4,983 lira alıyorken, Ocak ayında 5,320 lira maaş alacak.

Teknik hizmetler sınıfında kimler var?

Teknik Hizmetler Sınıfı: Bu Kanunun kapsamına giren kurumlarda meslekleriyle ilgili görevleri fiilen ifa eden ve meri hükümlere göre yüksek mühendis, mühendis, yüksek mimar, mimar, jeolog, hidrojeolog, hidrolog, jeofizikçi, fizikçi, kimyager, matematikçi, istatistikçi, yöneylemci (Hareket araştırmacısı), matematiksel …

6400 ek gösterge kimlere verilir?

Genel müdür yardımcıları, mesleğe yarışma ve yeterlik sınavıyla girilen müfettişlik, uzmanlık, kaymakamlık gibi kariyer mesleklerinin ek göstergelerinin 6400 olarak belirlenmesi, daire başkanlarının ek göstergesinin 4800 olması, şube müdürü olarak görev yapanların ek göstergesinin 2200’den 3600’e çıkarılması, şef ve …

3600 ek gösterge teknikerlere verilecek mi?

Yeni düzenlemede astsubaylarda olduğu gibi statüye göre ek gösterge verilmesi durumunda, eğitim durumuna bakılmaksızın tüm öğretmen, hemşire, polis ve din görevlileri 3600 ek göstergeden yararlanabilecek.

3600 ek gösterge hangi memurlara verilecek?

3600 ek gösterge, dört meslek grubunu polis, öğretmen, din görevlisi ve hemşireleri kapsıyor. Böylece 2200 ve 3000 olan ek gösterge, 3600‘e çıkacak. Düzenleme, meslek gruplarına göre farklılık göstermeyecek, bu meslekleri kapsayan tek bir düzenleme yapılarak, ek gösterge yükseltilecek.

3600 ek gösterge ne zaman verilecek?

Cumhurbaşkanı Erdoğan Hemşireler başta olmak üzere lisans mezunu sağlık çalışanları 3600 ek gösterge kapsamına alınacak açıklamasında bulundu. 3600 ek gösterge düzenlemesi için ikinci toplantı 16 Mart Çarşamba günü yapılacak. 3600 ek gösterge ile öğretmen, hemşire, din görevlisi ve polislerin maaşlarında artış olacak.