Yeditepe Üniversitesi’nde hangi bölümler var?

Yeditepe hangi bölümler var?

Yeditepe Üniversitesi akademik faaliyetlerini Diş Hekimliği, Eczacılık, Eğitim, Fen-Edebiyat, Güzel Sanatlar, Hukuk, İktisadi ve İdari Bilimler, İletişim, Mimarlık, Mühendislik, Sağlık Bilimleri, Tıp ve Ticari Bilimler olmak üzere 13 Fakülte, 2 Yüksekokul ve 1 Meslek Yüksekokulu’nda toplam 71 programda lisans ve 4 ön …

Yeditepe kaç para?

2021-2022 eğitim-öğretim yılında yıllık öğrenim ücretleri: Diş Hekimliği Fakültesi 110 000,00 TL, Tıp Fakültesi 105 000,00 TL, Eczacılık Fakültesi 85 000,00 TL, Hukuk Fakültesi 76 000,00, Mühendislik Fakültesi ile Mimarlık Fakültesinin Mimarlık Programı 70 000,00 TL, Fen-Edebiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler …

Yeditepe üniversitesi iyi mi?

Yeditepe Üniversitesi, Bloomberg Businessweek Türkiye’nin,geleceğin işgücünü temsil eden öğrencilere yönelik düzenlediği “En Gözde Üniversiteler” araştırması genel sıralamasında 9’uncu, vakıf üniversiteleri sıralamasında ise 5’inci sırada yer aldı.

Yeditepe Üniversitesi dünyada kaçıncı sırada?

2021 Times Higher Education Etki Sıralamasında 201-300 İçerisinde Yer Aldık. Yeditepe Üniversitesi, dünya genelindeki üniversiteler arasında 201-300 sıralamasını almasının yanında, Türkiye özelinde, “Hedef Ortaklıkları” sıralamasında 5. sırayı elde etti.

Yeditepe Üniversitesi diploması yurtdışında geçerli mi?

İSTANBUL (AA) – Yeditepe Üniversitesi, ABD’deki Coe College ve Kanada’daki Huron Üniversitesi ile bu yıl yaptığı çift diploma anlaşmaları ile öğrencilerine dünyanın kapılarını aralamaya devam ediyor.

Yeditepe Üniversitesi nin sahibi kim?

İstanbul Eğitim ve Kültür VakfıYeditepe Üniversitesi / Kurucusu
Yeditepe Üniversitesi, İstanbul’da eğitim veren, İstanbul Eğitim ve Kültür Vakfı (İSTEK Vakfı) tarafından 4142 sayılı yasa ile 1996 yılında kurulan, Yükseköğretim Yasası çerçevesinde kamu tüzel kişiliği, mali ve idari özerkliği olan bir vakıf üniversitesidir. Kurucusu Bedrettin Dalan’dır.

Yeditepe Psikoloji kaç TL?

2018-2019 akademik yılı güz ve bahar yarıyılları toplam ücretleri: Diş Hekimliği Fakültesi 74 750,00 TL, Tıp Fakültesi 69 000,00 TL, Eczacılık Fakültesi 57 500,00 TL, Hukuk Fakültesi 52 900,00, Mühendislik Fakültesi ile Mimarlık Fakültesinin Mimarlık 10 Programı 45 500,00 TL, Fen-Edebiyat Fakültesinin Psikoloji

Yeditepe Üniversitesi 75 burs var mı?

% 50 Burslu kontenjanlara yerleştirilenlerin öğretim ücreti muafiyetleri %75‘e yükseltilir. Tam Burslu kontenjanlara yerleştirilenlere ise öğretim ücretinden tam muafiyete ek olarak yemek bursu verilir.

Yeditepe Üniversitesi Hazırlık Sınavı zor mu?

Yeditepe Üniversitesi verilen eğitim kalitesi nedeni ile diğer vakıf üniversitelerine oranla biraz daha zor bir sınav sistemine sahiptir. Fakat programlı çalışmak ve ek dersler ile desteklemek geçiş için gereken başarı oranını yakalamakta yardımcı olmaktadır.

Istanbul Üniversitesi iyi bir üniversite mi?

2019 yılında, Dünyanın en iyi 500 üniversitesi sıralamasına Türkiye’den giren tek üniversitedir. İstanbul Üniversitesi dünyanın en iyi 500 üniversitesi arasında 2006’dan beri yer almaktadır. Üniversite, aynı zamanda Asya Pasifik bölgesinin en iyi 100 üniversitesi arasındadır.

Hangi üniversitenin diploması yurt dışında geçerli?

Mavi Diploma Veren Üniversiteler Hangileridir?

 • Adıyaman Üniversitesi.
 • Adnan Menderes Üniversitesi (Aydın)
 • Afyon Kocatepe Üniversitesi.
 • Akdeniz Üniversitesi (Antalya)
 • Anadolu Üniversitesi (Eskişehir)
 • Ankara Üniversitesi.
 • Atılım Üniversitesi (Ankara)
 • Bahçeşehir Üniversitesi (İstanbul)

Üniversite diplomam hangi ülkelerde geçerli?

2021 Yılında Mavi Diploma‘nın geçerli olduğu Avrupa Birliği Üyesi olan ülkeleri şöyle sıralanmaktadır:

 • Almanya.
 • Avusturya.
 • Bulgaristan.
 • Belçika.
 • Malta.
 • Polonya.
 • Portekiz.
 • Hollanda.

Yusuf Akgün Yeditepe kimdir?

Yusuf Akgün, 2003 yılında Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü’nü burslu kazandı. 2004 yılında Orta oyuncularda Ferhan Şensoy’un asistanı olarak çalıştı. 2007 yılında Hepsi1 dizisinde oynadı. Şimdi ise Cennet’in Gözyaşları’nda Orhan Soyer karakterini canlandırıyor.

Canan Aykut Bingöl Kimdir?

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1987 yılında mezun olan Prof. Dr. Canan Aykut Bingöl, Nöroloji uzmanlığını 1993 yılında Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı’ndan, Yan Dal Uzmanlığını ise 1994 yılında Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nden aldı.

Yeditepe Psikoloji kaç yıl?

206110238 | Yeditepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü (4 yıllık lisans) 2020 taban, tavan puanları ve başarı sıralamasını haberimizde bulabilirsiniz. Haberimiz İstanbul ilimizde yer alan Yeditepe Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi tercihi yapmayı düşünen öğrencilerimize rehber olacaktır.