Rize’ye uçakla nasıl gidilir?

Rize’ye hangi havalimanı yakın?

Maalesef Rize şehrinde havalimanı bulunmuyor. Bu konuma en yakın havalimanı olan Trabzon Trabzon Havalimanı‘na karayolu ile 1 saat 4 dakikada ulaşabilirsiniz.

Istanbuldan Rizeye uçakla nasıl gidilir?

Ancak Rize uçak bileti bulma gibi bir seçeneğiniz yok. Bunun nedeni elbette Rize’de havalimanı olmamasından kaynaklanıyor. Rize’ye en yakın havalimanı ise Trabzon’da. Trabzon Havalimanı’nı kullanarak Rize’ye gelebilirsiniz. 1,5 saatte İstanbul’dan Trabzon’a ulaşmış olursunuz.

Rize’ye en hızlı nasıl gidilir?

Rizeye ulaşım için en hızlı seçenek havayolu ulaşımıdır. Şehirde havalimanı bulunmamak olup, Trabzon Havalimanı yaklaşık olarak 70 km uzaklıktadır. Havayolu ile Trabzon’a iniş yapıldıktan sonra, Havaş otobüsleri ile Rizeye ulaşım sağlanmaktadır.

Rize istanbul arası uçakla kaç dakika?

rize ile istanbul Arası Uçakla 1 saat 23 dakika sürmektedir. rizeistanbul arasındaki uçuş mesafesi 970 km dir. 970 kilometrelik yol direkt uçuş ile ortalama olarak 700 km/h hızla giden bir yolcu uçağı ile yaklaşık 1 saat 23 dakika zaman almaktadır. Aktarmalı uçuşlarda bu süre biraz daha artabilmektedir.

Rize nereye yakın?

Rize, Türkiye’nin kuzeydoğusunda yer alan ve Karadeniz’e sahili olan bir ildir. Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Rize‘nin, batısında Trabzon, doğusunda Artvin, güneybatısında Bayburt, güneyinde Erzurum illeri bulunur.

Trabzon havaalanından Rizeye nasıl gidilir?

Trabzon Havalimanı Rize’ye yaklaşık 70 kilometre uzaklıktadır. Trabzon Havalimanı‘na indiğinizde Havaş servisine binerek Rize’ye kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Havaş servisinin kişi başı ücreti 16 TL’dir ve yolculuk yaklaşık 1,5 saat sürmektedir.

Istanbul Rize arası uçakla kaç saat sürer?

İSTANBUL RİZE ARASI KAÇ KM VE KAÇ SAAT

KARAYOLU İLE YOLCULUKLARDA MESAFE 1141 KM
KARAYOLUYLA ORTALAMA HIZ İLE YOLCULUK SÜRESİ 13 SAAT 17 DAKİKA
HAVAYOLUYLA (UÇAKLA) YOLCULUK SÜRESİ 1 SAAT 47 DAKİKA
UÇUS MESAFESİ 969 KM

18 Kas 2015

Istanbul Rize uçak biletleri ne kadar?

İstanbul Rize Uçak Bileti, 124 TL den itibaren – HepFly.com.

Trabzon Rize arası kaç lira?

En Ucuz Trabzon – Rize Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Otobüs Firması Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Ali Osman Ulusoy 30,00 TL 1 Saat
Prenskale Seyahat 30,00 TL 1 Saat 16 Dakika
Artvin Ses Seyahat 30,00 TL 1 Saat 15 Dakika
Golden Turizm 40,00 TL 1 Saat 45 Dakika

Aydera Ne zaman gidilir?

Yıllık ortalama sıcaklık 15 olmakla birlikte en düşük sıcaklık -5 derece ile Ocak ayında görülür. En sıcak olduğu dönem ise Temmuz ayıdır. Bu durumda Rizeye gidilecek en iyi dönem Mayıs ila Eylül ayları arasıdır. Rizeye ne zaman giderseniz gidin yanınızda mutlaka yağmurluk bulundurun.

Rize il olmadan önce nereye bağlıydı?

Rize, 1867 Vilayet Nizamnamesine göre Trabzon Vilayetinin merkez sancağının 6 kazasından biri durumundadır. 1877 yılında merkez sancağa bağlı nahiye olmuştur.

Rize’ye nereden gidilir?

Rizeye en yakın havalimanı Trabzon Havalimanı’dır. Trabzon Havalimanı Rizeye yaklaşık 70 kilometre uzaklıktadır. Trabzon Havalimanı’na indiğinizde Havaş servisine binerek Rizeye kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Havaş servisinin kişi başı ücreti 16 TL’dir ve yolculuk yaklaşık 1,5 saat sürmektedir.

Trabzon Rize Havaş ne kadar?

Trabzon Havaalanı’na inen tüm uçuşlar için Havaş firması sefer düzenlemektedir….Havaş Otobüsleri Bilet Fiyatları:

Hopa 60,00 TL (KDV dahil)
Rize 34,00 TL (KDV dahil)
Derepazarı 27.00 TL (KDV dahil)
İyidere 27,00 TL (KDV dahil)
Of 22.00 TL (KDV dahil)

Rize İstanbul uçak bileti kaç para?

İstanbul Rize Uçak Bileti, 124 TL den itibaren – HepFly.com.

Rize İstanbul arası otobüsle kaç saat?

İstanbulRize arası otobüs yolculuğu ortalama olarak 17 saat 57 dakika sürmektedir. İstanbulRize arası hangi otobüs firmaları sefer düzenlemektedir?