Yüksel Yıldırım kiminle evli?

Yüksel Yıldırım neden Robert?

İş yaşamı Eğitimini sürdürürken yaptığı iş başvurularından sonuç alamaması üzerine Çinli ve Hint arkadaşlarının tavsiyesiyle Robert ön adını aldı ve bu şekilde PACECO adlı firmada iş buldu.

Yüksel Yıldırım dünyanın kaçıncı zengini?

Yılport Holding İcra Kurulu Başkanı Robert Yüksel Yıldırım, listeye 73. sıradan giren tek Türk denizcisi oldu.

Robert Yüksel Yıldırım aslen nereli?

1960 yılında Sivas’ta doğan Yüksel Yıldırım, Samsun’da tamamladığı ilkokul, ortaokul ve lise öğreniminin ardından 1983 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nü bitirmiştir. 1989 yılında ABD’deki Oregon State University’de Makine Mühendisliği alanında yüksek lisansını tamamlamıştır.

Yüksel Yıldırım ne mezunu?

Yılport Holding’in dümeninde bulunan Yüksel Yıldırım, 1960 yılında Sivas’ta doğdu. “Robert” ön ismini İstanbul Teknik Üniversitesi makine mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra 1989 yılında yelken açtığı Amerika Birleşik Devletleri’nde kendi kendine vermişti.

Yüksel Yıldırımın kaç limanı var?

3 Kasım 2002’de iktidara gelen AKP ile birlikte yıldızı parlayan isimlerden biri olan Robert Yüksel Yıldırım’ın ilginç bir hikâyesi var. Sivas’tan Samsun’a göç eden Yıldırım ailesi son 20 yılda Türkiye haricinde 10 ülkede 22 limanın ya da terminalin işletmeciliğini üstlenerek milyarlarca dolarlık liman devine dönüştü.

Yüksel Yıldırım kaç yaşında?

60 yaşında (24 Mayıs 1961)Yüksel Yıldırım / Yaş

Koçlar ne kadar zengin?

Semahat Arsel’in 1.9 milyar dolar, Rahmi Koç‘un 1.8 milyar dolar, Suna Kıraç’ın 1.6 milyar dolar, Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Koç‘un 800 milyon dolar, Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Fenerbahçe Başkanı Ali Koç‘un 700 milyon dolar, İpek Kıraç’ın 600 milyon dolar, Aylin Elif Koç‘un 450 milyon dolar, Esra …

Türkiye’nin en zengin insanı kim?

Murat Ülker, Yıldız Holding.

Yıldırım Tower kimin?

İki Derece Mimarlık ve Fertaş İnşaat A.Ş. tarafından hayata geçirilen Yıldırım Kule projesi 46 bin metrekare inşaat alanına sahip. 21 bin metrekare ticari kullanım alanına sahip olan projede 13 bin metrekare ofis alanının 3 bin 600 metrekaresi dubleks ofislere ayrıldı.

Garip Yıldırım kimdir?

Vakfımıza ismini veren Garip Yıldırım 1964 yılında Samsun’da ilk işletmesini kurarak ticaret hayatına atılmış, kazanmış olduğu ticaret geleneğini ve tecrübeyi eşi Zeycan Yıldırım‘ın da desteğiyle çocukları Ali Rıza, Yüksel ve Mehmet Yıldırım‘a aktararak iş hayatına atılmalarına öncülük etmiştir.

Yıldırım Holding sahibi kim?

Değerli İş Ortaklarımız, YILDIRIM Şirketler Grubu olarak 2004 yılında liman sektörüne girerek, 2011 yılında tüm liman ve konteyner terminal operasyonlarını tek bir çatı altında birleştirmek üzere YILPORT Holding A.Ş.’yi kurduk.

Yılport kaç limanı var?

Yılport Holding, 2025 yılına kadar dünyanın ilk 10 uluslararası liman işletmecisi arasına yükselmeyi hedefliyor. Yılport Holding’in dünyanın 9 ülkesinde, 21 limanı ve terminali bulunuyor.

Yılport ne iş yapar?

YILPORT Holding A.Ş., Yıldırım Grubu’nun liman ve konteyner terminal operasyonlarını tek bir çatı altında birleştirmek için Ağustos 2011’de kuruldu. YILPORT, Türkiye’ye daha önce uğrak yapmamış en büyük gemiler için tasarladığı Gemlik projesine 2011 yılında başladı.

Koç nasıl bu kadar zengin?

Türkiye’de zengin kesimin oluşmasında en önemli etkenlerden biri hükümet ihaleleri olagelmiştir. Koç‘un CHP iktidarı döneminde Numune Hastanesi ihalesini alması ilk örneği teşkil etmektedir. 1946 yılında ABD’den General Electrics ile anlaşarak Türkiye’de ampul fabrikasını kurması Koç ailesi için dönüm noktası oldu.

Koç ne kadar parası var?

Semahat Arsel’in 1.9 milyar dolar, Rahmi Koç‘un 1.8 milyar dolar, Suna Kıraç’ın 1.6 milyar dolar, Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Koç‘un 800 milyon dolar, Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Fenerbahçe Başkanı Ali Koç‘un 700 milyon dolar, İpek Kıraç’ın 600 milyon dolar, Aylin Elif Koç‘un 450 milyon dolar, Esra …